Kolejny wyśmienity mecz w wykonaniu najlepszego tenisisty z Polski . Hubert Hurkacz poprawia swój wynik z ubiegłego roku i melduje się w 1/8 finału. W 2023 na tym etapie został wyeliminowany przez Borne Corica.

Dzisiaj okazał się lepszy od Niemca Daniela Altmaiera wygrywając 2;0 (6:4, 7(7):6(2) ). Panowie ostatni raz spotkali się pięć lat temu podczas challengera w Poznaniu. Wtedy również wygrał Polak. W następnej rundzie poprzeczka powędruje w górę. W walce o ćwierćfinał Hubert zmierzy się z Taylorem Fritzem lub Sebastian Baezem.

Nie można było sobie wymarzyć lepszego otwarcia meczu niż od prowadzenia 2:0. Polak długo nie nacieszył się swoją przewagą . Hubert podjął kilka błędnych decyzji co doprowadziło do wyrównania wyniku. Przy stanie 4:3 znowu nadarzyła się okazja, ale po uderzeniu z forehandu piłka wyszła na aut. Mecz przerwało wejście fizjoterapeuty na kort, wezwanego na prośbę Huberta. Nic groźnego się nie stało i obydwaj kontynuowali grę od stanu 4:4. Niemiec cały czas stanowił zagrożenie. Potrafił sobie wypracować sytuację dające możliwość przełamania, ale Hubert zawsze odnajdywał sposób, aby się przed nimi obronić. Po równej grze z obu stron można było spodziewać się tie breaka, ale przy wyniku 5:4 (40:15) Polak zagrał efektownego skróta, dobrze odczytując kontrę rywala, i po efektownej wymianie po 48 minutach zapisał na swoim koncie pierwszego seta.

Burzliwy początek drugiej partii

Żaden z serwujących nie był w stanie utrzymać swojego podania. Polak nieco zdenerwowany na korcie przegrywał 1:3. Niemiec utrzymywał przewagę, ale wkrótce nastąpiła duża mobilizacja Huberta, aby odrobić stratę przełamania. 61 zawodnik rankingu był bezradny, przy volleyu Hurkacza. Nie miał żadnych szans, aby do niego dobiec. Tenisiści wrócili do punktu wyjścia. Altmaier nieskutecznie próbował dobrać się do podania wrocławianina. Na koniec rozegrali pomiędzy sobą tie breaka. Na początku punkty wygrywała strona serwująca. Przy stanie 3:2, Polak zapisał dwa punkty na swoim koncie, przy podaniu Niemca. Wszystko zakończył wygrywając dwie następne wymiany. Po godzinie i 48 minutach zameldował się w 1/8 finału w słonecznej stolicy Hiszpanii.