Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios zostali pokonani w finale turnieju Challengera w Morelos przez Arjuna Kadhe i Jeevana Nedunchezhiyana. Polski tenisista nie zdobył tym samym swojego trzeciego tytułu w tym sezonie.

Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios, którzy byli rozstawieni z numerem drugim, awansowali do finału turnieju w Morelos w Meksyku po wygranych meczach z Giovannim Mpetschi Perricardem i Lucą Sanchezem, Antoinem Bellierem i Bejbitem Żukajewem, oraz Rithvikiem Bollipallim i Nikim Kaliyandą Poonachą. W sobotę rywalizowali o swoje drugie wspólne zwycięstwo w Challengerze w tym sezonie po zdobyciu tytułu w Delhi.

W finale przeciwko polsko-australijskiemu deblowi stali Hindusi, tak jak wcześniej w półfinale. Arjun Kadhe i Jeevan Nedunchezhiyan pokonali kolejno Alexa Hernandeza i Manuela Sancheza, Gijsa Brouwera i Aidana McHugha, oraz Luke’a Johnsona i Skandera Mansouriego. W drodze do finałowego starcia stracili jednego seta.

Pierwsza partia zakończyła się tie-breakiem. Duet z Piotrem Matuszewskim w składzie, miał szansę na wcześniejsze zakończenie seta, gdy objął prowadzenie 3:1, a następnie 4:2. Niestety, stracili trzy kolejne gemy z rzędu, a tuż przed tie-breakiem musieli obronić cztery break pointy z rzędu. Hindusi szybko wykorzystali tę okazję i wygrali seta 7-5.

Drugi set był decydującym w finale. Hindusi wygrali go 6:4. Przez długi czas nie było widocznych znaków przełomu, a w poszczególnych gemach lepszą rękę mieli serwujący tenisiści. Zwycięzcy Challengera przełamali serwis Polakowi i Australijczykowi w gemie na 5:4, a następnie zakończyli mecz przy własnym serwisie, nie tracąc żadnej piłki.