W Chinach odbył się turniej kwalifikacyjny do IO w koszykówce 3×3 kobiet. Reprezentantki Polski zagrały kapitalny turniej. Niestety to nie wystarczyło, aby uzyskać przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, bowiem przegrały finałowy mecz z Azerbejdżanem po dogrywkę

Polska — Holandia 20:12

Reprezentantki Polski w koszykówce 3×3 bez problemu poradziły sobie w zmaganiach grupowych i rozpoczęły poważniejsze granie w walce o awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W półfinale turnieju w Chinach trafiły na aktualne Mistrzynie Europy, czyli Holenderki

Początkowo gra toczyła się kosz za kosz (2:2). Polki bardzo mądrze poruszały się po parkiecie, nie pozwalając na zbyt wiele przeciwniczką. W konsekwencji czego, z minuty na minutę rosła nasza przewaga, a rywalki zmuszane były do rzutów z dystansu z bardzo niewygodnych pozycji, które finalnie nie znajdowały drogi do kosza. W pewnym momencie Biało-Czerwone miały aż dziesięć oczek przewagi. Koniec końców perfekcyjnie rozpracowały Holenderki, zatrzymując je jedynie na 12 zdobytych punktach. Co ciekawe, Mistrzynie Starego Kontynentu popełniły aż 11 przewinięć i uległy 12:20. Zatem dzielił nas jeden mecz do wyjazdu do Paryża!

Polska — Azerbejdżan 17:18

W wielkim finale turnieju Polki zmierzyły się dość niespodzianie z Azerkami, które po bardzo wyrównanym pojedynku pokonały w półfinale Węgierki – 21:19.

Polki rozpoczęły mecz w najlepszy możliwy sposób, bo od prowadzenia 5:0. Gra naszej reprezentacji nieco się pogorszyła, bowiem szybko złapali cztery faule, przez co musiały zmienić swój styl gry, a Azerki niwelowały straty. Cały czas jednak to Biało-Czerwone utrzymywały się na minimalnym prowadzeniu (13:12). Azerki trafiły dwa bardzo ważne rzuty i po raz pierwszy w spotkaniu były z przodu (15:13). Bardzo szybko jednak nasze Panie doprowadziły do wyrównania. Regulaminowe dziesięć minut nie pozwoliło wyłonić zwycięzcy, zatem czekała nas dogrywka. Niestety w niej lepsze okazały się Azerki i to one wywalczyły kwalifikacje olimpijską

***

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 100% do 50 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!