Legia Warszawa zdecydowała się na sensacyjną zmianę trenera w trakcie sezonu. Legioniści wczoraj ogłosili, że rozwiązano kontrakt z Kostą Runjaiciem dziś natomiast ogłoszono, że jego następną będzie kontrowersyjny Portugalczyk Goncalo Feio!

Ten sezon nie jest udany dla Legii Warszawa, wicemistrzowie Polski awansowali do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy natomiast w lidze radzą sobie znacznie gorzej zajmując 6 miejsce w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Dodatkowo Legia odpadła w 1/8 rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Ostatnie spotkania dawały trochę nadziei dla kibiców stołecznej drużyny, Legia zagrała bardzo dobre spotkanie w Zabrzu a następnie przez większą część spotkania dominowała nad liderującą Jagiellonią Białystok. Ostatecznie władze “Wojskowych” zdecydowały jednak, że strata punktów w końcówce niedzielnego spotkania oraz wypowiedzi pomeczowe Kosty Runjaicia to wystarczające powody do zmiany na stanowisku trenera.

Nowym szkoleniowcem Legii zostaje kontrowersyjny Portugalczyk Goncalo Feio który w przeszłości był już trenerem w akademii warszawskiej drużyny. Feio przez ostatnie 2 sezony był trenerem Motoru Lublin z którym awansował do rozgrywek Fortuna 1 Ligi a w tym sezonie jako beniaminek jego zespół był w górnej części tabeli. Szkoleniowcem oprócz dobrej pracy zasłynął też z kontrowersyjnych zachowań jak uderzenie kierownika drużyny czy publiczne znieważenie rzeczniczki prasowej kluby. Feio to bez wątpienia bardzo ambitny i utalentowany trener o dość wątpliwej stabilności emocjonalnej. Jest to bardzo ciekawy ruch ze strony Legii a zarazem mocno ryzykowny gdyż zachowania Feio są kompletnie nierozsądne, w tym sezonie Portugalczyk podał się do dymisji po dwóch słabszych spotkaniach w rundzie wiosennej. Portugalczyk podpisał kontrakt z Legią Warszawa do końca sezonu 2024/2025 czy to będzie dobra decyzja dowiemy się w najbliższych tygodniach.