Reprezentacja Polski kobiet w Gdyni podejmowała reprezentację Austrii w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Nasza drużyna zanotowała drugą porażkę w tych kwalifikacjach przegrywając dziś 1:3 strasznie utrudniając sobie sytuację w grupie.

Biało-czerwone na spotkanie do Gdyni jechały pełne nadziei na uzyskanie lepszego wyniku niż kilka dni temu na Islandii gdzie przegrały z gospodyniami 0:3. Dzisiaj reprezentantki Polski w swoim pierwszym domowym spotkaniu w ramach eliminacji mierzyły się z kadra Austrii. Kursy przed meczowe były dość wyrównane z wskazaniem na nasze dzisiejsze rywalki. Sędziną dzisiejszego spotkania była uznana arbiter międzynarodowa Francuzka Stephanie Frappart.

Reprezentantki Polski starały się prowadzić grę ale niezbyt dużo z tego wychodziło. Austriaczki wyszły na prowadzenie w 15 minucie spotkania Sarah Puntingam oddała znakomity strzał z dystansu nie dając szans broniącej w bramce Katarzyny Kiedrzynek. Polki bardzo długo czekały na swoją pierwszą dogodną okazję, dopiero pod koniec pierwszej połowy udało się oszukać Polsdefensywę rywalek gdy Ewa Pajor znakomicie wypatrzyła Natalię Padille która uderzyła prosto w bramkarkę. Na przerwę nasza drużyna schodziła z jednobramkową stratą.

Druga część spotkania mogła się zacząć bardzo dobrze dla naszego zespołu ale nieznacznie obok bramki uderzyła Ewelina Kamczyk. Wspomniana Kamczyk była bardzo aktywna w drugiej połowie i ponownie spróbowała swoich sił w strzale z dystansu tym razem jednak popisując się znakomitym strzałem dającym nam remis. Polska napastniczka uderzyła zza pola karnego w 55-minucie spotkania, jej strzał odbił się od poprzeczki i wpadł do bramki. Niestety niezbyt długo nasz zespół mógł się cieszyć z remisu gdyż 10 minut później Austriaczki ponownie wyszły na prowadzenie. Nasz zespół pozwolił na dośrodkowanie Dunst która piłkę do niepilnowanej Lilli Purtscheller. Polki próbowały odwrócić losy spotkania i strzelić gola dającego remis natomiast niezbyt wiele wychodziło naszemu zespołowi w akcjach ofensywnych. Gdy nasz zespół już całkowicie się odkrył i zaczął bardzo ryzykować, gola zamykającego spotkanie zdobyły nasze rywalki. W doliczonym czasie gry gola na 1:3 zdobyła Eileen Cambell.

Reprezentacja Polski kobiet po dwóch porażkach zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie, na przełomie maja i czerwca nasz zespół rozegra dwumecz z faworytami grupy reprezentacją Niemiec.

Polska – Austria: 1:3 (0:1)

55′ Kamczyk – 15′ Puntingam, 65′ Purtscheller, 90+2′ Cambell

Polska: Kiedrzynek – Matysik – Mesjasz – Woś – Wiankowska (90+3′ Lefeld) – Grabowska – Zieniewicz – Kamczyk – Padilla (73′ Wróbel) – Jedlińska (58′ Adamek) – Pajor

Austria: Zinsberger – Hanshaw – Kirchberger – Georgieva – Schiechtl (72′ Schasching) – Puntigam – Dunst (81’Hickelsberger-Fuller) – Degen – Hobinger (72′ Billa) – Purtscheller (72′ Pinther) – Cambell (90+5′ Kolb)