Sensacyjna wiadomość napłynęła z Łodzi Piotr Stokowiec przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera ŁKS-u. Dla beniaminka to już druga zmiana trenera w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Piotr Stokowiec miał pomóc drużynie beniaminka w utrzymaniu PKO Ekstraklasy oraz wesprzeć drużynę w po ewentualnym spadku do Fortuna 1 Ligi. Stokowiec ma spore doświadczenie zarówno w walce o utrzymanie jak i również sukcesów w postaci powrotów do ekstraklasy. Władze ŁKS-u jednak nie były zadowolone z wyników i postanowiły jeszcze raz spróbować zawalczyć o utrzymanie w elicie i dać szansę kolejnemu trenerowi.. Nowym szkoleniowcem łodzian został Marcin Matysiak który pełnił funkcję asystenta Piotra Stokowca.

ŁKS z dorobkiem 10 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Beniaminek zatrudnił w tym sezonie więcej trenerów niż ma wygranych spotkań.

Oświadczenie ŁKS Łódź o zwolnieniu Piotra Stokowca:

Piotr Stokowiec pojawił się w naszym klubie w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu pierwsza drużyna naszego klubu rozegrała pod jego wodzą dziewięć meczów ligowych oraz jeden w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. W trzech z nich łodzianie podzielili się punktami z rywalem, natomiast pozostałych siedem przegrali.

Trenerowi Piotrowi Stokowcowi, jego asystentowi Łukaszowi Smolarowowi oraz trenerowi przygotowania motorycznego Mariuszowi Szymkiewiczowi dziękujemy za zaangażowanie i ich pracę w klubie, życząc im powodzenia w dalszej karierze. Nazwisko nowego trenera piłkarzy ŁKS-u i skład kadry szkoleniowej przedstawimy wkrótce.

ŁKS o nowym trenerze:

Marcin Matysiak jest postacią doskonale znaną kibicom naszego klubu. To w końcu jeden z tych utalentowanych szkoleniowców, którzy w pracy trenerskiej przeszli w ŁKS-ie kolejne szczeble – od pracy z drużynami młodzieżowymi Akademii ŁKS, przez zespół rezerw aż do pierwszej drużyny.

Szkoleniowiec posiada licencje UEFA A oraz UEFA Elite Youth, a związany z naszym klubem jest już od kilku lat. W przeszłości Marcin Matysiak był trenerem młodzieżowych reprezentacji wojewódzkich ŁZPN-u, a także Diamentu Zduńska Wola oraz Pogoni Zduńska Wola, zaś w Akademii ŁKS, jeszcze przed rozpoczęciem pracy z drużyną seniorską, prowadził wraz z Romualdem Solarkiem zespół szesnastolatków.

Piłkarze ŁKS-u rozpoczęli przygotowania do piątkowego meczu z Pogonią Szczecin już pod wodzą nowego szkoleniowca. W sztabie trenera Marcina Matysiaka znaleźli się: Radosław Pęciak (asystent trenera), Michał Zapart (trener bramkarzy), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego), Rafał Majewski (trener analityk), Mateusz Traczyński (fizjoterapeuta), Jakub Niedomagała (fizjoterapeuta), Anna Olkiewicz (psycholog) i Jacek Żałoba (kierownik drużyny).