Siatkarki z ŁKS Commercecon Łódź, w pierwszym meczu ćwierćfinału LM, podjęły dzisiaj u siebie Vero Volley Milano.

Siatkarki ŁKS Commercecon po raz pierwszy w historii klubu rywalizowały w tej fazie Ligi Mistrzyń.

Mistrzynie Polski awansowały do ćwierćfinału Champions League dzięki wygraniu grupy E. Rywalki natomiast były najlepszymi w grupie A.

Do kadry (po dziewięciu miesiącach) wróciła Zuzanna Górecka, przyjmująca reprezentacji Polski.

Pierwszą odsłonę dobrze zaczęły przyjezdne. Szybko wyszły na prowadzenie 7:3. Łodziankom udało się wyrównać na 8:8, ale przeciwniczkom dość gładko przyszło zdobycie sześciu punktów z rzędu i odskoczenie na 15:9. Gospodynie popełniły sporo błędów, nie mogły skutecznie przebić się przez blok rywalek co zaowocowało przegraną w pierwszym secie 25:18

W drugiej odsłonie łodzianki pokazały świetną grę. Szybko wyszły na prowadzenie, a po dwóch asach Valentiny Diouf i ataku Amandy Campos zegar pokazywał już 20:13. Mistrzynie Polski świetnie broniły, grały skutecznie w ataku i dokładały punkty z zagrywki. Ten set wygrały 25:14

Trzecią część znowu zdominowały rywalki. Zespół z Mediolanu szybko uciekł łodziankom. Siatkarki z ŁKSu nie miały pomysłu na przebicie się przez obronę Włoszek, ani na zatrzymanie ich ataku. Ostatecznie przegrały trzecią partię 18:25

Ostatnia odsłona również należała do przyjezdnych. Dzięki rewelacyjnym zagrywkom Alessi Orro, rywalki prowadziły 8:1. Trener Alessandro Chiappini próbował zmian, ale niewiele to dało, bo Włoszki wygrały ostatni set do 14.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 29 lutego w Mediolanie.  Faworytkami są siatkarki Vero Volley Milano, które do awansu potrzebują tylko dwóch wygranych setów. Mistrzynie Polski, jeśli myślą o pozostaniu w grze, muszą wygrać 3:0 lub 3:1, a następnie zwyciężyć w złotym secie.

Składy zespołów:

ŁKS Commercecon Łódź: Roberta Ratzke, Aleksandra Gryka, Aleksandra Dudek, Amanda Campos, Valentina Diouf, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Zuzanna Górecka, Anastazja Hryszczuk, Julita Piasecka, Paulina Zaborowska.

Allianz Vero Volley Mediolan: Dana Rettke, Myriam Sylla, Paola Egonu, Laura Heyrman, Kara Bajema, Alessia Orro – Teodora Pusic (libero) oraz Helena Cazaute, Vittoria Prandi

MVP wybrano rozgrywającą Allianz Vero Orro.