Lech Poznań poinformował, że Rafał Janas i Grzegorz Wojtkowiak dołączają do sztabu trenerskiego na rundę wiosenną. Czy to oznacza zbliżający się powrót na ławkę trenerską “Kolejorza” Macieja Skorży?

Jako pierwszy sensacyjne informacje o zmianach w sztabie podał portal Meczyki.pl za sprawą redaktora Dawida Dobrasza. Nowymi asystentami Mariusza Rumaka zostali Rafał Janas (dotychczas całą karierę trenerską związany z Maciejem Skorżą) oraz Grzegorz Wojtkowiak – były gracz dumy Wielkopolski, który pomagał w ostatnim czasie przy akademii.

Powrót do Poznania po 1,5 roku Rafała Janasa może oznaczać, że Macieja Skorżę czeka dłuższa przerwa z trenowaniem lub powrót na ławkę Lecha od następnego sezonu, a teraz jego prawa ręka ma przypilnować drużyny i transferów do klubu. Jedno jest pewne. To bardzo dobre merytoryczne wzmocnienia sztabu Lecha, które mogą mieć duży wpływ na taktykę i przygotowanie drużyny do rundy wiosennej. Kwestie ustawienia drużyny i taktyka podczas jesieni były jednymi z największych problemów poznaniaków, na które nie znalazł sposobu były już szkoleniowiec Lecha – John van den Brom.