Dziś podczas 23. kolejki PlusLigi Bogdanka LUK Lublin podejmowała u siebie Aluron CMC Warte Zawiercie. Oba zespoły w tabeli plasują się wysoko – drużyna z Lublina plasuję się na 5 miejscu w tabeli, a Warta Zawiercie zajmuję 2 lokatę.

Początek pierwszej serii lepiej zaczęli gospodarze — wyszli na prowadzenie 2:0 i utrzymywali przewagę dość długo. Warta zdołała wyrównać 12:12 i od tego momentu gra zaczęła falować — raz na korzyść drużyny z Lublina, a raz ekipy gości. W końcowym etapie seta przyjezdni mogli pochwalić się dobrym atakiem szczególnie w wykonaniu Karola Butryna, który również popisał się asem serwisowym. Tym samym pierwszą odsłonę wygrała Warta Zawiercie 25:21.

Druga część zaczęła się bardzo wyrównanie — obie drużyny grały punkt za punkt 10:10. Te serie przełamali goście, którzy po dobrej grze w bloku Zniszczoła i ataku Butryna wyszli na prowadzenie. Ekipa z Lublina często popełniała błędy, które goście wykorzystywali. Pod koniec drugiej partii Warta Zawiercie grała swobodniej dzięki wypracowanej przewadze i zwyciężyła te partie 25:19 – Kwolek i Butryn odnotowali asy serwisowe w ważnych momentach tej serii.

Trzecią serię lepiej zaczęli gospodarze, wychodząc na prowadzenie 2:0 – po dobrym ataku Malinowskiego i bloku Ferreira. Widać było, że gracze LUK Lublin są bardziej skoncentrowani i chcą wygrać tego seta, aby pozostać w meczu — udawało im się to dość długo, prowadzili już 8:3. Jednak Zawiercie szybko doprowadziło do remisu 11:11- Kwolek zdobył 3 asy serwisowe pod rząd. W końcowym etapie seta Warta prowadziła już 22:18, a drużyna z Lublina nie miała pomysłu jak wrócić do meczu. Koniec końców goście wygrali trzecią partię 25:21 oraz cały mecz 3:0. Tym samym pozostała na 2 miejscu w tabeli.

Bogdanka LUK Lublin 0:3 Aluron CMC Warta Zawiercie (21:25, 19:25, 21:25)

Składy:

Bogdanka LUK Lublin : J. Nowosielski, M. Kędzierski , M. Komenda, T. Hoss, A. Ferreira, D. Hudzik, D. Schulz, J. Wachnik, J. Nowakowski, M. Krysiak, M. Zając, M. Kania, M. Malinowski, T. Brand.

Aluron CMC Warta Zawiercie: L. Perry, M. Tavares Rodrigues, M. Kozłowski, S. Gregorowicz, B. Kwolek, D. Gąsior, K. Butryn, M. Schamlewski, M. Bieniek, M. Szalacha, M. Zniszczoł, P. Łaba, S. Cooper, T. Rossard, T. Kalembka, T. Clevenot.