Trzeci dzień Mistrzostw Świata Juniorów w Gdańsku zakończył się pozytywnym akcentem z udziałem reprezentacji Polski. Sztafeta kobiet uzyskała awans do jutrzejszych finałów. Poza tym popołudniem rozegrano wyścigi na dystansach 1500 oraz 500 m.

Sobotni dzień otworzyły półfinały na 1500 m. Tutaj zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet zabrakło biało-czerwonych. Wczoraj w repasażach odpadła Natalia Bielicka, Aleksander Sakowicz oraz Adam Muchlado.

Na 500 metrów z dobrej strony pokazała się Anna Falkowska. W swojej grupie awansowała z drugiej pozycji do półfinału. Karolinie Woźniak nie udało się utrzymać pierwszej pozycji w swoim biegu i ostatecznie spadła na ostatnią piątą pozycję. W półfinale nie zabrakło sporej dawki emocji. Już na samym początku przydarzyła się kolizja, której winna była Anna Falkowska. Sędziowie zdecydowali o wykluczeniu Polki.

Ostatnią konkurencją z udziałem reprezentantów Polski była damska sztafeta. Dziewczyny w składzie Natalia Bielicka, Anna Falkowska, Michalina Wawer, Kornelia Woźniak wywalczyły awans do jutrzejszych finałów. Obok siebie miały Włoszki, Chinki oraz Kanadyjki. Wyścig okazał się być bardzo chaotyczny. Po kilku okrążeniach z rywalizacji odpadły Chinki. Przy wyprzedzaniu Karolina Woźniak upadła. Komisja uznała, że incydentowi była winna reprezentacja Kanady i została wykluczona. Polki, jako że dojechały na metę jako trzecie, będą się jutro bić o medale