W pierwszym z trzech sobotnich spotkań w ramach 21. kolejki PlusLigi Resovia pokonała Stal Nysę w czterech setach i umocniła się na czwartej pozycji w tabeli.

Pierwszy punkt w tym starciu zdobył blokiem Drzyzga. Gospodarze szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2), tym razem po asie serwisowym 34-latka. Rzeszowianie zupełnie zdominowali grę w każdym niemalże aspekcie. Po kilku minutach po ataku Buckiego było już 11:4. Wchodząc w końcową fazę seta gospodarze prowadzili aż 20:11. Ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:13, kończąc ją punktowym blokiem.

W drugą odsłonę meczu po raz kolejny świetnie weszli rzeszowianie, prowadząc 6:1 po dwóch z rzędu asach serwisowych Drzyzgi. Rywale starali się trzymać kontakt punktowy, ale udawało się to tylko przez chwilę. Niedługo później na tablicy widniał już wynik 14:6, a następnie – 20:10. Tym razem jednak zdecydowanie lepiej spisali się w końcowej fazie seta goście, którzy zdołali ostatecznie ugrać 19 punktów.

W trzeciej partii gra początkowo była dosyć wyrównana. Od stanu 5:4 ponownie dominować zaczęli gospodarze. Po dobrej zagrywce Lewandowskiego prowadzili 9:4. Nysanie nie zamierzali odpuszczać i starali się cały czas zmniejszać straty. Po udanych atakach Zerby przegrywali w pewnym momencie już tylko jednym punktem (13:14), a po chwili dzięki Włodarczykowi doprowadzili do wyrównania. Gospodarze mylili się w ataku, tym samym dając prowadzenie siatkarzom Stali, którzy zanotowali świetną serię ośmiu punktów z rzędu (18:14). Przerwał ją dopiero punktowym atakiem Cebulj. Na prowadzeniu cały czas jednak utrzymywali się goście, którzy ostatecznie wygrali tego seta 25:17.

Czwartą partię obie ekipy rozpoczęły od błędów w zagrywce. Kilka minut później po bloku Buckiego rzeszowianie prowadzili 4:1, a następnie po ataku Staszewskiego – 7:3. Z biegiem czasu po raz kolejny powiększała się dominacja gospodarzy. Po asie serwisowym Buckiego prowadzili aż dziesięcioma punktami (20:10). Seta jak i całe spotkanie zakończył atakiem Bucki (25:16).

MVP spotkania wybrany został Fabian Drzyzga.

PlusLiga, 21. kolejka: Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa 3:1 (25:13, 25:19, 17:25, 25:16)

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga (5), Jakub Dopart, Łukasz Kozub, Michał Potera, Adrian Staszewski (14), Bartłomiej Mordyl (5), Bartosz Zych, Jakub Bucki (20), Jakub Lewandowski (6), Karol Kłos, Klemen Cebulj (16), Miłosz Wróbel, Stephen Boyer, Torey Defalco, Yacine Louati

Stal Nysa: Kamil Dembiec, Kamil Szymura, Patryk Szczurek (1), Tsimafei Zhukouski, Dominik Kramczyński, Jakub Abramowicz (4), Kamil Kosiba (6), Konrad Jankowski, Maciej Muzaj (1), Michał Gierżot, Nicolas Zerba (10), Remigiusz Kapica (10), Wojciech Włodarczyk (9), Zouheir el Graoui (6)