Wspaniały drugi dzień Pucharu Świata w short tracku. Medal dla naszej reprezentacji wywalczyła dziś Kamila Stormowska na 1000m. Na tym samym dystansie w finale pojechał Michał Niewiński.

Brąz Kamili Stormwoskiej

Repasaży nie przeszła Gabriela Topolska, więc Kamila jako jedyna reprezentowała biało-czerwone barwy na tym dystansie. W swoim ćwierćfinale była trzecia, ale udało się awansować, dzięki najlepszemu czasowi we wszystkich seriach. Podobny scenariusz wydarzył się w kolejny wyścigu, gdzie stawką był finał. Kamila ponownie przecięła linie mety na trzeciej pozycji, ale jej czas dał możliwość walki o medale. Polka świetnie wykorzystała swoją szansę. Jechała z bardzo silnymi zawodniczkami. Między innymi z Holenderką Xandrą Velzeboer oraz Kim Boutin, ale to jej nie powstrzymało, aby powalczyć o indywidualny medal. Sprawnie wyprzedziła Kanadyjkę i dowiozła trzecie miejsce do mety.

Upadek Michała Niewińskiego zniweczył jego szansę na medal.

W ćwierćfinale również wystąpił Diane Selliere, który dostał się poprzez przejście repasaży. W półfinale zaliczył upadek, ale został awansowany przez sędziów. Łukasz Kuczyński odpadł na tym etapie. W walce o półfinał odpadł Sellier a Niewińskiego również awansowano, za wypadek spowodowany przez Chińczyka. W finale podczas walki o wyższą lokatę Polak dojechał do mety, ale podczas jazdy zaliczył upadek.

Awans męskiej sztafety do finału!

Za nami bardzo emocjonujący wyścig sztafet. W seri drugiej pojechała Polska, Włochy, Korea, Węgry. Polacy wystąpili w składzie Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Diane Sellier. Początek był dość spokojny. Tempo nadawała reprezentacja Korei. Diane Sellier wykorzystał okazję i przesunął się do przodu przed Włocha. Kiedy zawodnicy zaczęło przyspieszać, podczas zmiany doszło do przepychanek w wyniku, których wchodzący w wiraż Łukasz Kuczyński upadł. Sędziowie przyjrzeli się tej sytuacji i wykluczyli reprezentację Włoch, a nasza sztafeta dostała się do finału i jutro będzie walczyć o medale

 

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!