Dziś zmagania w PlusLidze zaczął drugi mecz ćwierćfinałowy, w którym Jastrzębski Węgiel podejmował u siebie Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie od zwycięskiego seta zaczęli przyjezdni, ale z prowadzenia nie cieszyli się długo. Gospodarze szybko wyciągnęli wnioski i wygrali trzy kolejne partie oraz cały mecz 3:1.

Lepiej pierwszą partię zaczęli przyjezdni — Souza zdobył dwa asy serwisowe i AZS Olsztyn prowadził 6:3. Jastrzębianie próbowali dogonić gości, jednak rywale grali bardzo przyzwoicie. Dzięki znakomitej grze w ataku Sapińskiego powiększali przewagę. Koniec końców pierwszy set zakończył się dość szybko wynikiem 25:21 dla Indykpolu.

Druga część spotkania zaczęła się wyrównanie — obie drużyny grały punkt za punkt. Tę serię przełamali gospodarze i wyszli na dwupunktowe prowadzenie 6:4. W kolejnych akcjach jastrzębian, przewagę powiększył grą w ataku Fornal, Gladyr oraz Szymura w bloku 13:9. W końcowym etapie seta gospodarze totalnie rozbili ekipę z Olsztyna i zwyciężyli 25:14.

Gospodarze ewidentnie po drugiej partii poczuli dobry rytm i poszli za ciosem. W połowie trzeciej odsłony prowadzili 12:6. Asem serwisowym w tej części popisał się Huber, a znakomitymi akcjami w ataku Fornal oraz Patry. W kolejnej części jastrzębianie powiększali przewagę i coraz swobodniej rozgrywali piłkę. Indykpol nie miał pomysłu na to jak zatrzymać gospodarzy. Ostatecznie ponownie dużą różnicą punktów kolejnego seta wygrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla 25:13.

Czwarta seria była najbardziej wyrównana — Indykpol walczył z całych sił, aby pozostać w meczu, a Jastrzębski Węgiel chciał zakończyć ten pojedynek (16:16). W końcowym etapie seta gospodarze zdołali wypracować dwupunktową przewagę (20:18). Koniec końców jastrzębianie zwyciężyli partię 25:23 oraz cały mecz 3:1.

Jastrzębski Węgiel 3:1 Indykpol AZS Olsztyn (21:25, 25:14, 25:13, 25:23)

Skład:

Jastrzębski Węgiel: B. Makoś, B. Toniutti, E. Skruders, J. Popiwczak, J. Macionczyk, A. Markiewicz, J. Patry, J. Gladyr, M.Sadlecek, M. Jóźwik, M. M’ Baye, N. Huber, R. Szymura, R. J. Sclater, T. Fornal.

Trener: Marcelo Mendez.

Indykpol AZS Olsztyn: J. Ciunajtis, K. Jankiewicz, K. Hawryluk, A. Souza, C. Sapiński, D. Siwczyk, J. Majrzak, K. Sienkiewicz, K. Szymendera, M. Armoa, M. Janikowski, M. Karlitzek, S. Jakubiszak, J. Tuaninga.

Trener: Javier Weber.