Nasze koszykarki w odmianie 3×3 drugiego dnia kwalifikacji olimpijskich wygrywają 17-7 z reprezentantkami Hong Kongu awansując tym samym do półfinału. Dzięki temu Biało-Czerwone pozostają w grze o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Polki przystępowały do tego meczu z jednym zwycięstwem i jedną porażką, zatem żeby myśleć o awansie do najlepszej “4” tego turnieju musiały wygrać z koszykarkami z Hong Kongu. Nasze reprezentantki bardzo dobrze rozpoczęły mecz stawiając twarde warunki rywalkom dzięki czemu po 2 minutach prowadziły 6-2. W kolejnych akcjach obie ekipy miały poważne problemy ze zdobyciem punktów. Działało to na korzyść Biało-Czerwonych, które utrzymywały bezpieczny dystans nad drużyną gospodarzy tego turnieju. Skuteczność obu zespołów poprawiła się w końcówce ale to nasze reprezentantki wygrały 17-7 dzięki zaliczce zdobytej w pierwszych minutach tego spotkania. Najlepiej z Polek zaprezentowała się w tym meczu Klaudia Sosnowska, która zdobyła 7 punktów na skuteczności 60% i dołożyła do tego 10 zbiórek.

Polska 17-7 Hong Kong

Biało-Czerwone dzięki tej wygranej zajmują 2. miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej tuż za reprezentacją Węgier. W jutrzejszym półfinale Polki zmierzą się z Holenderkami – ten mecz o godzinie 9:35 czasu polskiego. Przypomnijmy, że jest to pierwszy z trzech turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Natomiast w Hong Kongu “przepustkę” na najważniejsza imprezę czterolecia uzyskają tylko zwycięzcy turniejów.