W hicie 26 kolejki PlusLigi lider tych rozgrywek – Jastrzębski Węgiel podejmował na własnym boisku drużynę wicelidera polskiej ligi, czyli Projekt Warszawę.

Jastrzębski Węgiel:
Tomasz Fornal, Norbert Huber, Ryan Sclater, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak (L)

Projekt Warszawa:
Kévin Tillie, Yurii Semeniuk, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Damian Wojtaszek (L)

Na początku spotkania lepiej prezentowała się drużyna gości, która po ataku Szalpuka oraz błędzie w tym elemencie Sclatera, wyszła na prowadzenie 8:5. Wkrótce później gospodarze nie tylko wrócili do seta, lecz również po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, po dwukrotnym asie serwisowym Szymury – 13:12. Przez dłuższą chwilę mieliśmy grę na kontakcie obu ekip do stanu po 17, kiedy trzy punkty z rzędu zdobył Projekt, ale ich prowadzenie nie trwało długo – po 20. Po efektownym i efektywnym bloku Sclatera było 22:20 dla Jastrzębskiego. W ostatniej akcji seta Szymura zaatakował skutecznie z lewego skrzydła – 25:23 dla gospodarzy.

Na początku 2 części gry przestrzelił Tillie i mieliśmy 5:3 dla lidera PlusLigi. Po skutecznej zagrywce Fornala, prowadzenie wzrosło do 3 punktów. Pomimo że siatkarzom Warszawy udało się zmniejszyć straty po wykorzystanym kontrataku Bołądzia, to chwilę później Huber powstrzymał Semeniuka i wruciliśmy do tak zwanego statusu quo – 16:13. Jastrzębski nie dał się już dogonić rywalom ze stolicy i wygrał on w tym secie 25:23.

W pierwszej połowie trzeciej części gry, co Projekt wychodził na 2 punktowe prowadzenie – 10:8 oraz 12:10, to Jastrzębski szybko odrabiał te straty – po 10 oraz po 14. Chwilę później długą akcję zakończył Szalpuk i od tej pory to Warszawa przez krótki moment prowadziła grę i tak po bloku Bołądzia było 18:15. To prowadzenie nie trwało długo i już po asie serwisowym Sclatera był remis – po 19. W końcowych fragmentach partii na swoją korzyść wynik zdołali przechylić gospodarze, po dwóch blokach Norberta Hubera – 25:23, dzięki czemu środkowy Jastrzębskiego zaliczył 100 blok w tym sezonie PlusLigi. MVP tego meczu został Rafał Szymura, który zdobył 14 punktów z 61% skutecznością w ataku.

Jastrzębski Węgiel vs Projekt Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)