Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 PSG Stal Nysę w meczu 16. kolejki Plus Ligi! Choć lepiej zaczęli goście, Jastrzębianie odwrócili losy spotkania. Dzięki trzeciej wygranej z rzędu gospodarze umocnili się na pozycji lidera tabeli!

Drugi niedzielny mecz PlusLigi odbył się w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie miejscowi podejmowali 7. w tabeli Stal Nysę. Pierwsze minuty były wyrównane, a żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Remisowy rezultat utrzymywał się jeszcze po połowie seta (17:17). Końcówka należała do podopiecznych Daniela Pilińskiego, którzy zwycięstwem 25:20 otworzyli wynik spotkania.

W kolejnym secie lepiej zaczęli gospodarze (9:6). Jastrzębianie nie dali rywalom wiele do powiedzenia, a ich przewaga w pewnym momencie wynosiła aż czternaście punktów. Choć zespół z Nysy zdołał nieco zmniejszyć straty, podopieczni Marcelo Mendeza nie oddali prowadzenia. Wynikiem 25:21 gospodarze wyrównali stan spotkania.

Trzecia partia potoczyła się podobnie do pierwszej. Ponownie to miejscowi szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (13:7). Stal próbowała zaskoczyć, ale blok Jastrzębian był nie do przejścia (21:16). Gospodarze bez większych problemów zwyciężyli 25:20 i wyszli na prowadzenie.

Choć następny set zaczął się nieco bardziej wyrównanie (8:6), z czasem Jastrzębski Węgiel coraz bardziej przeważał nad rywalami. Przy stanie 15:9 asem serwisowym popisał się Jean Patry, czym mocno zbliżył swój zespół do celu. Lider PlusLigi pewnie dowiózł stan posiadania do końca, a blok Patry’ego zamknął rywalizację wynikiem 25:15.

Nagrodę MVP otrzymał właśnie reprezentant Francji. Dzięki wygranej Jastrzębianie z dorobkiem 42 punktów0 pozostaną jeszcze co najmniej kolejkę na szczycie, natomiast Stal Nysa utrzymuje 7. lokatę.

Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa 3:1 (20;25, 25:21, 25:20, 25:15)