Dzisiejszego wieczoru odbył się zaległy mecz 23. kolejki PlusLigi, w którym Projekt Warszawa u siebie podejmował PGE GiEK Skrę Bełchatów. Gospodarze pewnie wygrali 3:0 i awansowali na drugą lokatę w tabeli.

Początek pierwszej serii był bardzo zacięty i wyrównany — oba zespoły grały punkt za punkt. Te serie przełamali goście i wyszli na  prowadzenie 13:10. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 17:17 – chwilę później po dobrej grze w obronie wypracowali sobie dwupunktową przewagę 19:17, którą w ostatnich minutach powiększyli i wygrali pierwszy set 25:23.

Druga część również zaczęła się bardzo wyrównanie 7:7. Skra Bełchatów wykorzystała błędy w obronie gospodarzy i odskoczyła na dwa oczka 9:7. W końcowym fragmencie partii goście prowadzili 22:20, ale nie wykorzystali swojej okazji — Projekt Warszawa zdołał wyrównać 22:22 i wygrać drugiego seta 25:23.

Trzeci set lepiej zaczęli gospodarze — zdobyli trzy oczka przewagi 10:7. Goście chcąc pozostać w meczu, musieli zacząć grać lepiej, jednak stało się odwrotnie. Projekt Warszawa w końcowym etapie trzeciej odsłony totalnie zdemolował gości i wypracował sobie solidną przewagę 20:16. Koniec końców gospodarze wygrali 25:22 oraz cały mecz 3:0.

Projekt Warszawa 3:0 PGE GiEK Skra Bełchatów (25:23, 25:23, 25:22)

Składy:

Projekt Warszawa: D. Wojtaszek, J. Firlej, J. Gruszczyński, M. Stepien, A. Wrona, A. Szalpuk, B. Bołądź, I. Grobelny, J. Kowalczyk, K. Borkowski, K. Tille, L. Weber, P. Nowakowski, S. Lisinac, T. Averill, Y. Semeniuk.

Trener: Piotr Graban

Skra Bełchatów: B. Diez, G. Łomacz, , K. Marek, W. Nowak, A. Aciobanitei, B. Lemański, B. Lipiński, D. Konarski, I. Petkow, J. Rybicki, K. Pietruszewski, Ł. Wiśniewski, M. Nowak, M. Poręba, P. Derouillon. O. Kupka.

Trener: Andrea Gardini.