Magdalena Fręch przegrała w 1 rundzie turnieju WTA 1000 w Miami z Włoszką Camilą Giorgi. Tym samym nie obejrzymy pojedynku Fręch z Igą Świątek.

Pierwsze dwa gemy meczu wygrały serwujące, natomiast w trzecim Fręch została przełamana. Polka mogła szybko tę stratę odrobić, ale po niezwykle zaciętym gemie Giorgi wybroniła swoje podanie. Tym samym Włoszka prowadziła już 3:1. W dalszej części seta zbyt wielu emocji nie było, ponieważ obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. Camila Giorgi utrzymała przewagę i wygrała partię 6:4.

W drugim secie gra potoczyła się jeszcze bardziej pod dyktando Włoszki. Magdalena Fręch znów szybko straciła swój serwis, a w piątym gemie nastąpiło to po raz drugi. Przy wyniku 1:4 sytuacja Polki była już niezwykle trudna. W kolejnych minutach Fręch nie była w stanie wywalczyć sobie nawet break pointa i ostatecznie przegrała seta 2:6, a cały mecz 0:2.