Dziś podczas 21. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk podejmował u siebie PGE GiEK Skrę Bełchatów. W lepszych humorach do rywalizacji podchodzili gospodarze, ponieważ kilka dni temu wygrali ważne spotkanie z Bogdanką LUK Lublin. Zawodnicy Skry jednak ostatnie dwa swoje mecze przegrali, a ich gra zostawia wiele do życzenia.

Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 16:16. Te serie przełamali goście- dzięki dobrej grze w ataku i bloku Konarskiego oraz Lemańskiego wyszli na solidne prowadzenie 21:17. Chwile później Łomacz popisał się asem serwisowym, co pozwoliło na spokojną grę i tym samym wygrania tej partii 25:19.

Lepiej drugą partię rozpoczęli zawodnicy Skry Bełchatów- zdobyli dwa oczka prowadzenia i utrzymywali tę przewagę. Trefl zdołał wyrównać do stanu 11:11, ale chwilę później goście ponownie wypracowali przewagę. W końcowym etapie partii Aciobanitei zdobył dla Skry dwa asy serwisowe, które pozwoliły na swobodniejszą grę i wygrania tej odsłony 25:21.

Trefl do trzeciej odsłony przystąpił w bojowych nastrojach. Gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie 13:10 dzięki znakomitej grze w ataku Sarneckiego. Skra goniła zespół z Gdańska przez całą partię, jednak uległa 25:22 tym samym gdańszczanie pozostali jeszcze w meczu.

Czwarta partia od samego początku do końca była wyrównana. Oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero przy końcowym etapie seta Trefl przełamał te serie i wygrał 27:25, a asem serwisowym przy piłce setowej popisał się Urbanowicz. Gospodarze doprowadzili tym samym do tie-breaku, który był bardzo wyrównany. Lepsza okazała się Skra Bełchatów, wygrywając 15:11 oraz cały mecz 3:2.

Trefl Gdańsk 2:3 PGE GiEK Skra Bełchatów (19:25, 21:25, 25:22, 27:25, 11:15)