W miniony weekend mogliśmy oglądać zmagania naszych reprezentantów w kombinacji norweskiej. W estońskiej miejscowości Otepää w zawodach Pucharu Świata startowała Joanna Kil. Natomiast w Planicy w Mistrzostwach Świata Juniorów udział brali Jakub Cieślar i Andrzej Waliczka.

 

Puchar Świata

Pomimo przebytej ostatnio choroby, nasza jedyna kombinatorka Joanna Kil wzięła udział w trzech konkursach Pucharu Świata w Otepää.

Zajęła w nich kolejno 17, 19 i 18 miejsce.

Dzisiaj, po skoku na 73 metr, zajmowała siedemnastą lokatę. Na starcie traciła równe cztery minuty do liderki Mari Leinan Lund.

Po biegu na 5 kilometrów, Kil ukończyła niedzielne zawody na 18 pozycji.

Już niedługo zobaczymy Polkę w kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Austrii.

 

Mistrzostwa Świata Juniorów

Do Planicy pojechała czteroosobowa reprezentacja Polski w składzie: Szymon Dubiel, Kacper Jarząbek, Jakub Cieślar i Andrzej Waliczek.

W piątkowych zmaganiach  tylko dwóch z nich weszło do czołowej trzydziestki i to oni wystartowali w niedzielnym konkursie drużynowym.

Na skoczni obaj zajęli 9 miejsca w swoich grupach,  co po zsumowaniu wyników pozwoliło zająć im 8 miejsce po części skokowej.

Do biegu wyruszyli ze stratą 53 sekund razem z Francją i Słowenią. Do mety dobiegli właściwie w tym samym czasie Cieślar 16:45,1 a Waliczek 16:45,8

Ostatecznie Polacy zajęli 9 miejsce tracąc do wygranych Niemców jedynie 3:32.

16 lutego nasi reprezentanci pojawią się w dwudniowym Pucharze Kontynentalnym w Eisenerz.