We wtorkowy wieczór odbył się mecz 6. kolejki w PlusLidze, gdzie 3. w tabeli Trefl Gdańsk podejmował na wyjeździe 13. Skrę Bełchatów.

PGE GiEK Skra Bełchatów:
Adrian Aciobăniței, Bartłomiej Lemański, Pierre Derouillon, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (L).

Trefl Gdańsk:
Karol Urbanowicz, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Kamil Droszyński, Jan Franchi Martínez, Voitto Köykkä (L).

Do stanu po 19 przebieg pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Zespoły miały na swoim koncie maksymalnie 2 punkty przewagi. Wtedy dzięki świetnym serwisom Sawickiego oraz niedokładności Skry, Trefl wyszedł na wynik 23-20. Gospodarze zdołali odrobić straty – po 24, więc już w pierwszej partii mieliśmy grę na przewagi, co zapowiadało ciekawą resztę spotkania. Ta część gry zakończyła się dwiema dłuższymi akcjami, które należały do gdańszczan. Ostatnie słowo należało do gości. Skutecznie z kontry zaatakował Sawicki, ustalając wynik pierwszego seta (26:24).

W trakcie drugiego seta to Bełchatów musiał gonić wynik po tym jak ich rywale wyszli na trzypunktowe prowadzenie – 9:6, i faktycznie w końcówce partii doprowadzili do remisu po 22. Następnych parę piłek obie ekipy rozegrały na styku, więc po raz drugi w dzisiejszym dniu drużyny przeszły do gry na przewagi. W ostatniej akcji w secie po ataku Sasaka piłka zgasła podczas próby obrony Aciobănițeia i spadła w boisko Skry, a partia zakończyła się zwycięstwem Trefla 28-26.

Trefl nie wszedł w kolejny set najlepiej. Przegrywali już 8-13, ale w kolejnych dziewięciu piłkach pozwolili rywalom na jedynie dwa punkty, dzięki czemu doprowadzili do remisu po 15. Po paru akcjach rozegranych na styku znów szala w tej partii zaczęła się przechylać na stronę siatkarzy Bełchatowa, którzy ostatecznie zwyciężyli w tym secie 25-20.

Momentum Skra potrafiła wytrzymać do 8-6. Wtedy całą serią wyśmienitych zagrywek popisał się Sawicki, który w tym elemencie zdobył 7 punktów w całym meczu, wyprowadzając Trefl w tym secie na prowadzenie 12-8. Goście w trakcie tej partii tylko powiększali przewagę, ostatecznie kończąc z wynikiem 25-16.

PGE GiEK Skra Bełchatów vs Trefl Gdańsk 1:3 (24-26, 26-28, 25-20, 16-25)

MVP: Mikołaj Sawicki (23 pkt)