Dziś odbyły się dwa bardzo ważne siatkarskie starcia. Asseco Resovia podejmowała Trefl Gdańsk a Projekt Warszawa rozegrał mecz z Bogdanką LUK Lublin. Były to zacięte spotkania w walce o półfinały.

W niedzielę o godzinie 17:30 w Rzeszowie odbył się rewanżowy mecz ćwierćfinałowy między Asseco Resovią a Treflem Gdańsk. Pierwsze starcie zakończyło się zwycięstwem rzeszowian 3:2. Siatkarze obu ekip mieli zaledwie dwa dni przerwy  na regenerację. W lepszej sytuacji był Trefl, który do Gdańska wrócił samolotem, a drużyna z Rzeszowa musiała przejechać całą Polskę autobusem, żeby dotrzeć na mecz. W tym właśnie gdańszczanie upatrywali swoje szanse na lepszy wynik. Szansą mogło być również to, że lider rzeszowian Stephana Boyera, skręcił staw skokowy i nie wystąpił w meczu.

Spotkanie było wyrównane, a siatkarze obu ekip grali punkt za punkt. Pierwszy set należał do gospodarzy 28:26. W drugiej partii to drużyna z Rzeszowa nieznacznie zdobyła przewagę 23:25. Rzeszowianie świetnie grali w polu zagrywki, gdzie trzeciego seta asem zakończył Bucki. Atakujący Asseco Resovii nie zwalniał ręki, dając swojej drużynie kolejne punkty z zagrywki. Gdańszczanie nie mogli znaleźć sposobu na znakomitą grę Jakuba Buckiego. W czwartym secie to Resovia dominowała na boisku, świetna gra i duża pewność siebie pozwoliły drużynie z Rzeszowa pewnie wygrać całą partię 25:16. Dając tym samym, zwycięstwo w całym meczu 3:1. To właśnie Asseco Resovia Rzeszów zagra w półfinałach.

Emocji nie zabrakło również w stolicy, gdzie Projekt Warszawa podejmował Bogdankę LUK Lublin. Mecz odbył się o godzinie 14:45 w Hali Ursynów. W pierwszym starciu tych drużyn, siatkarze z Warszawy triumfowali wynikiem 3:1.

Z dobrej strony pokazali się lublinianie, którzy od początku gwizdka mieli przewagę. Byli skuteczniejsi w ataku i polu serwisowym. Mimo wygranej zostali bez awansu. Po zaciętym i bardzo emocjonującym meczu, w którym doczekaliśmy się złotego seta, to właśnie Projekt Warszawa przeszedł dalej. Wynik 3:0 dla Bogdanki LUK sprawił, że o awansie do półfinału PlusLigi zdecydował złoty set, którego warszawiacy wygrali 15:12 i to właśnie ich zobaczymy w dalszej rywalizacji.

Projekt Warszawa vs Bogdanka LUK Lublin 0:3 (20:25, 22:25, 19:25), złoty set – 15:12.

Asseco Resovia Rzeszów vs Trefl Gdańsk 3:1 (26:28, 25:23, 25:14, 25:16).

Autor: Aleksandra Frąk