Dzisiaj rozpoczęły się zimowe pływackie mistrzostwa Polski w Poznaniu. Cała czołówka naszego kraju zjechała do Wielkopolski walczyć o medale oraz minima na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu oraz Mistrzostwa Świata w Doha. Znakomity wynik i informacja dla naszego pływania padła już w pierwszej porannej sesji, gdzie Katarzyna Wasick uzyskała minimum olimpijskie!

Cała pływacka Polska będzie zwracała uwagę w najbliższych dniach na Poznań, w którym nasza krajowa czołówka walczyć będzie o medale i minima. Sztuki tej już w pierwszej konkurencji mistrzostw dokonała Katarzyna Wasick, która wraca do światowej czołówki po kontuzji. Nasza reprezentantka nie zaprezentowała się najlepiej podczas lipcowych Mistrzostw Świata w Japonii. Natomiast teraz wraca w wielkim stylu. Dzisiaj rano liderka naszej reprezentacji startowała na swoim koronnym dystansie – 50 metrów stylem dowolnym. Polska sprinterka uzyskała wynik 24.40, pewnie wygrywając kwalifikacje.

Ten wynik zapewniłby Wasick spokojne miejsce w szeroko pojętej czołówce mistrzostw w Fukuoce. By zapewnić sobie bilet do Paryża należało popłynąć w czasie 24.70, więc nasza kraulistka zdecydowanie przebiła wymagany czas. Aby walczyć w Paryżu o medale Wasick będzie musiała pokonać swój własny rekord Polski wynoszący 24.11. Wierzymy, że forma Wasick będzie stale rosła i nasza zawodniczka będzie tylko poprawiała swoje rezultaty.