Kolejne dobre wieści napływają do nas z bułgarskiej Sofii, gdzie trwają Mistrzostwa Europy w podnoszeniu Ciężarów. W piątek na arenie zmagań wystąpił tylko jeden reprezentantów Polski, Patryk Bęben, który o 3 kilogramy przegrał medal w dwuboju. Zdobył jeden brąz pocieszenia w podrzucie

Patryk Bęben przystępował do seniorskiego czempionatu jako brązowy medalista juniorskich zmagań Mistrzostw Świata, więc po cichu liczono, że może sprawić niespodziankę i wywalczyć dla naszego kraju kolejny medal na trwających w stolicy Bułgarii Mistrzostwach Starego Kontynentu

Polak wystąpił w kategorii do 81 kg. Jego zaliczone próby w rwaniu (145 i 150) oraz nieudane trzecie podejście do ciężaru ważącego 153 kg, dały mu na półmetku szóstką pozycję. Zdecydowanie lepiej poradził sobie Patryk w podrzucie, gdzie wywalczył mały brązowy medal, podnosząc 183 kilogramy. W ostatecznym rozrachunku dało to 5. miejsce. Do najniższego stopnia podium zabrakło mu jedynie trzech kilogramów. Bęben uzyskał 333 kg, a trzeci w tym zestawieniu — Armeńczyk Rafik Harutyunyan 336. Złoto wywalczył Włoch Oscar Martinez Reyes, a srebro — Albańczyk Kristi Ramadani