Sobotnie spotkania w zagranicznych ligach obfitowały w sporo emocji, również dzięki naszym reprezentantom. Kolejne ligowe trafienia zanotowali Adam Buksa, Sebastian Szymański i Kamil Piątkowski.

Premier League

W lidze angielskiej na murawie oglądaliśmy dziś jednego naszego reprezentanta. Matty Cash pojawił się na boisku w 66. minucie spotkania z Arsenalem. Jego Aston Villa wygrała 1:0.

Bundesliga

VfL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego przegrał na własnym stadionie 0:1 z Freiburgiem. Polak na placu gry pojawił się w 80. minucie, zmieniając Gerhardta. Porażkę na wyjeździe poniósł natomiast FC Augsburg. Werder Brema pokonał drużynę Roberta Gumnego 2:0, a polski obrońca wszedł na murawę w 86. minucie.

Super Lig (Turcja)

Bardzo dobre występy zanotowali w sobotę nasi zawodnicy w lidze tureckiej. Adam Buksa zdobył bramkę na 2:0 w 13. minucie spotkania z Karagumruk. Ostatecznie jego Antalyaspor wygrał 2:1. Dla polskiego napastnika to 8 trafienie w lidze w tym sezonie. Cała drugą połowę w barwach zwycięskiej drużyny zagrał też inny Polak – Jakub Kałuziński. Sebastian Szymański również zdobył dziś swoją 8 bramkę w sezonie, ustalając wynik spotkania przeciwko Besiktasowi na 3:1 w samej końcówce meczu. Jego Fenerbahce zajmuje pozycję lidera ligi po 15 zagranych kolejkach.

Bundesliga (Austria)

Świetny mecz ma za sobą Kamil Piątkowski. Polak został strzelcem jedynej bramki w spotkaniu wyjazdowym z Rapidem Wiedeń w 19. minucie, dzięki której RB Salzburg wygrał 1:0 i umocnił się na pozycji lidera ligi po 17 rozegranych spotkaniach. Dla 23-latka jest to debiutanckie trafienie w barwach austriackiej drużyny.

2. Bundesliga:

Dobre spotkanie rozegrał dziś Łukasz Poręba (Hamburger SV). Drużyna Polaka co prawda przegrała 1:2 z Paderborn, ale miał on udział przy trafieniu Laszlo Benesa w 11. minucie, otwierającym wynik spotkania. To jego pierwsza asysta w barwach niemieckiego zespołu. Polak na murawie spędził 74 minuty. Pełny mecz w barwach Furth rozegrał Damian Michalski. Jego drużyna zremisowała 1:1 z Magdeburgiem. Hertha Berlin pokonała na wyjeździe 2:1 Kaiserslautern. Pełne 90 minut rozegrali Tymoteusz Puchacz oraz Michał Karbownik.

Championship

Pełne 90 minut na boisku w spotkaniu przeciwko Bristol City spędził Michał Helik (Huddersfield). W meczu padł remis 1:1. Norwich bezbramkowo zremisowało u siebie z Preston. W 81. minucie na boisko wszedł Przemysław Płacheta. W zremisowanym przez Southampton meczu z Watfordem (1:1) całe 90 minut zagrał Jan Bednarek.