Sobotnie spotkania w zagranicznych ligach z udziałem reprezentantów Polski przyniosły kolejne dobre występy. Z bramek mogli się cieszyć m.in. Przemysław Frankowski i Krzysztof Piątek.

Premier League

Arsenal na własnym stadionie pokonał 2:1 Wolves i umocnił się na pozycji lidera ligi. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Jakub Kiwior.

Ligue 1

Fenomenalny występ w starciu przeciwko Olympique Lyon zanotował Przemysław Frankowski (RC Lens). Polak pojawił się na boisku wraz z początkiem drugiej połowy i już w 52. minucie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny. 22 minuty później udanie zakończył wolejem dośrodkowanie Rubena Aguilara, ustalając wynik spotkania na 3:2. To jego pierwsze trafienia w lidze w tym sezonie. Świetną passę 78 dni bez straty bramki zakończył dziś Marcin Bułka (OGC Nice). Jego zespół uległ FC Nantes 0:1.

Bundesliga

Dawid Kownacki (Werder Brema) pojawił się na murawie w 89. minucie przegranego przez jego zespół spotkania z VfB Stuttgart (0:2).

Serie A

Bartosz Bereszyński spędził na boisku pełne 90 minut w zremisowanym przez Empoli spotkaniu z Genoą (1:1).

Super Lig (Turcja)

Dobrą formę utrzymuje Krzysztof Piątek. Jego Basaksehir co prawda przegrał na wyjeździe z Rizesporem 2:3, ale Polak już w 6. minucie otworzył wynik spotkania, wykorzystując podanie od Deniza Turuca.

Cyta Championship (Cypr)

Achnas zremisował 2:2 z Apollon, a drugą bramkę dla gospodarzy w 58. minucie zdobył Patryk Lipski, dla którego jest to drugie trafienie w sezonie.

Serie B

W starciu między Cosenzą a Ternaną na murawie mogliśmy oglądać dwóch Biało-Czerwonych. W barwach tych pierwszych pełny mecz zagrał Mateusz Praszelik, natomiast u rywali całe 90 minut na boisku spędził Jakub Łabojko. Zespół tego drugiego wygrał 3:1. Spezia przegrała na własnym terenie z Parmą 0:1. Całą pierwszą połowę na murawie spędził Szymon Żurkowski. W 34. minucie Polak otrzymał żółtą kartkę.

Serie C

Pełne spotkanie przeciwko Gubbio rozegrał Patryk Peda (Spal). W meczu padł remis 0:0.

2. Bundesliga

Dennis Jastrzembski (Fortuna Dusseldorf) spędził na boisku w meczu przeciwko 1. FC Nurnberg 68 minut. Jego zespół rozgromił rywali aż 5:0. Pełne spotkanie przeciwko Braunschweig zagrał Damian Michalski (Furth). Jego drużyna wygrała 1:0. Tymoteusz Puchacz (Kaiserslautern) również spędził dziś na murawie pełne 90 minut, ale jego zespół uległ Magdeburgowi 1:4.

Championship

Birmingham Krystiana Bielika bezbramkowo zremisowało z Rotherhamem. Polak na boisku spędził pełne 90 minut. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce Millwall przeciwko Sunderland. W meczu padł remis 1:1, a polski bramkarz w 75. minucie ujrzał żółtą kartkę. Remis padł również w starciu między Swansea a Huddersfield (1:1). W barwach tych drugich cały mecz zagrał Michał Helik.  Jan Bednarek rozegrał pełne spotkanie przeciwko Cardiff. Jego Southampton wygrał 2:0.