Maryna Gąsienica-Daniel kolejny raz zapunktowała w Pucharze Świata! Nasza najlepsza alpejka zajęła 21 miejsce. Do drugiego przejazdu nie zakwalifikowała się Magdalena Łuczak.

Zawodniczki specjalizujące się w slalomie gigancie zostały za oceanem, gdzie występują w kolejnej odsłonie Pucharu Świata. Tym razem alpejki przeniosły się z USA do Kanady, gdzie w Tremblant rozegrają dwa slalomy giganty. Maryna Gąsienica-Daniel wystąpiła z nr 10. Jej pierwszy przejazd, szczególnie końcowy etap, miał dużą liczbę błędów, przez co Polka zakończyła pierwszą część zawodów na 18 miejscu. Maryna do liderki traciła +2.52.

Magdalena Łuczak ponownie wystąpiła z dalekim, 44 numerem. Tym razem Polce zabrakło trochę by wystąpić w drugim przejeździe i kolejny raz zapunktować. Łuczak zakończyła pierwszy przejazd na 34 miejscu ze stratą +3.45 do prowadzącej Włoszki Federiki Brignone. Do czołowej “30” i punktów zabrakło 0.23 sekundy.

Drugi przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel również nie był zbyt dobry. Nasza reprezentantka uzyskała w nim dopiero 22 czas, a łącznie sumując oba przejazdy zajęła 21 miejsce, spadając o trzy oczka w dół klasyfikacji. Nasza zawodniczka straciła do zwyciężczyni +3.79. Zawody wygrała fenomenalna dziś Włoszka Federica Brignone, a podium uzupełniły Słowaczka Petra Vlhova oraz Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Jutro kolejne zawody z Polkami na starcie. Wierzymy w poprawę dzisiejszych rezultatów i kolejne punkty naszych alpejek!

Wyniki zawodów:

1. Federica Brignone

2. Petra Vlhova +0.21

3. Mikaela Shiffrin +0.29

…..

21. Maryna Gąsienica Daniel +3.79

34. Magdalena Łuczak +3.45 (Pierwszy przejazd)