Reprezentantki Polski po fantastycznej wygranej 3:0 nad Niemkami w 1/8 mistrzostw Europy po raz drugi z rzędu awansowały do ćwierćfinału, w którym mierzyły się z mocnymi Turczynkami. Po zajęciu trzeciego miejsca w Lidze Narodów podopieczne Stefano Lavariniego na pewno chciały powtórzyć sukces i wejść do strefy medalowej. Niestety musiały dziś uznać wyższość rywalek.

Polska 0:3 Turcja (23:25, 21:25, 18:25)

Pierwszy set Polki zaczęły dobrze – szybko zdobyły przewagę trzech oczek 5:2, ale również szybko Turczynki wyrównały 5:5. Nasze reprezentantki zdecydowanie pokazały nam już w poprzednich spotkaniach, że mają problem z utrzymaniem przewagi i niestety ten aspekt w pierwszych minutach meczu znów zawiódł. Przy stanie 17:17 reprezentantki Turcji poczuły swoją szansę i odskoczyły czteroma punktami. Polki walczyły do końca, ale ostatecznie pierwszy set przegrały 23:25.

W drugiej odsłonie drużyny walczyły punkt za punkt. Polki przerwały tę serię i wyszły na dwa oczka przewagi 6:4. Biało-Czerwonym ewidentnie brakowało liderki, która weźmie ,,na klatę” ciężkie piłki, tak jak to było w meczu z Niemkami, w którym zdecydowanie wyróżniającą się zawodniczką była Stysiak. Bardzo emocjonujący końcowy fragment drugiego seta. Żaden z zespołów nie wypracował sobie w tej partii konkretnej przewagi, wynik ciągle się wahał między jednym, a dwoma oczkami przewagi. Przy stanie 21:21 dzięki dobrym serwisie Vargas reprezentantki Turcji wygrały kolejnego seta 25:21. Polki były bezradne.

Trzecią serię znów lepiej zaczęły Polki, ale podobnie jak w dwóch poprzednich partiach Turczynki szybko opanowały sytuację. Biało-Czerwone nie potrafiły zatrzymać fenomenalnej dziś Vargas, oraz popełniały błędy, które bezlitośnie wykorzystywały rywalki. Niestety rozpędzone reprezentantki Turcji wygrały trzeci set 25:18 i wyeliminowały Polki z gry o medale.

Dzisiejszy mecz był ostatnim naszych reprezentantek na tegorocznych mistrzostwach Europy. Dziękujemy za walkę do końca!

Polska: Fedusio, Gałkowska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Pacak, Różański, Stenzel, Stysiak, Szczygłowska, Szlagowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz