Kobieca reprezentacja Polski w tenisie stołowym uzyskała awans na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Paryżu.

Biało-Czerwone dzięki dobremu występowi na zakończonych niedawno Drużynowych Mistrzostwach Świata zajmują 12. miejsce w najnowszym rankingu drużynowym i już za kilka miesięcy powalczą drużynowo na Igrzyskach Olimpijskich. W stolicy Francji będą rywalizowały też dwie Polki w turnieju singlistek.

Podczas ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku drużynowo Polki już w pierwszej rundzie musiały uznać wyższość zawodniczek z Korei Południowej, przegrywając 0:3 i odpadając z dalszej rywalizacji. Wtedy w zmaganiach brały udział Natalia Bajor, Li Qian oraz Natalia Partyka. Złoto wywalczyły wówczas Chinki. W turnieju singlowym walczyły natomiast Natalia Partyka i Li Qian. Pierwsza z nich pokonała w pierwszej rundzie Australijkę Michelle Bromley 4:0, natomiast w drugiej uległa Egipcjance Dianie Meshref 2:4. Na tym samym etapie zakończyła wtedy zmagania również Li Qian, która musiała uznać wyższość rywalki z Australii – Jian Fang Lay (2:4).

Na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu emocje związane z tenisem stołowym rozpoczną się 27 lipca i potrwają do 10 sierpnia. Rywalizacja będzie toczyła się w Arena Paris Sud. W stolicy Francji tradycyjnie rozegrane zostaną turnieje singlowe, drużynowe oraz mieszane.