Natalia Dominiak bardzo pewnie awansowała do finału Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Ankarze. W półfinale Polka z dorobkiem 1069 punktów zajęła 2 miejsce.

Podobnie jak w kwalifikacjach, tak i w półfinale nie rozgrywa się jazdy konnej. Na zawodniczki czekała więc szermierka, pływanie oraz laser run. W pierwszej konkurencji Dominiak wygrała aż 20 walk, co przełożyło się na 225 punktów i 5 lokatę w stawce 18 pań. Pływanie Polka zakończyła z 10 czasem półfinału, a do swojego dorobku dopisała 269 oczek. Ostatnia, a zarazem najważniejsza część pięcioboju to bieg ze strzelaniem. Biało-Czerwona uzyskała w niej 9 rezultat – 575 punktów. W łącznej punktacji Natalia Dominiak zgromadziła 1069 oczek, tyle samo co 3 inne pięcioboistki. Polka została sklasyfikowana na 2 pozycji i oczywiście awansowała do finału.

Jutro czeka nas półfinałowa rywalizacja wśród panów z udziałem dwójki Biało-Czerwonych: Łukasza Gutkowskiego i Kamila Kasperczaka. Natomiast finał Natalii Dominiak odbędzie się w sobotę.