Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała dziś mecz towarzyski ze Słowenią 0:2. Spotkanie rozgrywane było na lodowisku w Bytomiu, gdzie jutro ponownie obie drużyny rozegrają mecz rewanżowy w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity.

Pierwsza tercja zaczęła się dość spokojnie — obie drużyny grały zachowawczo i chciały wyczuć rywala. W 8. minucie z daleka uderzał Drozg, ale jego strzał został zablokowany. Pod koniec tercji Polacy mieli bardzo dobrą okazję do otwarcia wyniku — indywidualną akcją popisał się Wronka, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak uderzył w boczną siatkę. Gospodarze przeważali większość czasu, ale nie zdołali strzelić bramki, tym samym pierwsza część zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą tercję Polacy zaczęli serią ataków, najbardziej obiecująca miał Łyszczarczyk, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Słoweńców, ale niestety nie zdołał go pokonać. W 31. minucie ponownie Biało-Czerwoni wyprowadzili znakomitą akcję, jednak znów zabrakło dokładności. Na szczęście Słoweńcom również brakowało skuteczności w wykończeniu sytuacji. Druga część owocowała wieloma szansami dla Polaków, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Druga tercja zakończyła się wynikiem 0:0.

Niestety na początku trzeciej tercji Słoweńcy wyszli na prowadzenie po bardzo ładnej akcji do bramki Polaków trafił Tičar. Goście po zdobytym trafieniu zaczęli grać bardziej agresywnie. W 52. minucie przyjezdni podwyższyli wynik na 2:0 – wyszli szybkim kontratakiem, w którym ograli naszego golkipera, a Ograjenšek z bliska trafił do pustej bramki. Polacy próbowali zdobyć gola honorowego, ale niestety nie zdołali.

Polska 0:2 Słowenia (44′ Tičar, 52′ Ograjenšek)

1t: (0:0), 2t: (0:0).

Po meczu drużyny rozgrywały dodatkowe rzuty karne, w których ponownie zwyciężyli Słoweńcy 0:1.