Dziewiąty tenisista w rankingu ATP Hubert Hurkacz, Maks Kaśnikowski, Jan Zieliński, Karol Drzewiecki oraz Kamil Majchrzak wystąpią w reprezentacji Polski w wyjazdowym meczu Pucharu Davisa z Uzbekistanem (2-3 lutego). 

Taki skład powołał kapitan reprezentacji narodowej Mariusz Fyrstenberg, a z drużyną do Taszkientu poleci również junior Tomasz Berkieta, który zadebiutował w reprezentacji podczas wrześniowego meczu z Barbadosem (4:0) rozegranym w Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego przy Akademii Tenis Kozerki koło Grodziska Mazowieckiego.

Hurkacz w środę zagra o awans do półfinału w wielkoszlemowym Australian Open z Daniłem Miedwiediewem, trzecim tenisistą świata. Również jutro Zieliński i Hugo Nys z Monako wystąpią w ćwierćfinale debla, a Janek w Melbourne jest już także w półfinale w miksta razem z Su-Wei Hsieh. W rywalizacji juniorów w singlu o miejsce w ćwierćfinale powalczy Berkieta. Ci trzej zawodnicy od razu z Australii ruszą razem z kapitanem drużyny do Uzbekistanu.

– Mamy bardzo mocny skład. Cieszę się, że Hubert zagra w tym meczu, bo to obecnie jeden z najlepszych tenisistów na świecie. No i jest w bardzo dobrej formie, co udowadnia świetna grą w Australian Open. Jest Maks Kaśnikowski, który małymi kroczkami pnie się w rankingu, jego tenis też idzie coraz bardziej w górę, jest coraz bardziej ofensywny i skuteczny – powiedział kapitan reprezentacji Fyrstenberg (cytat za PZT).

– No i Kamil Majchrzak, który po rocznej przerwie wrócił na korty i od pierwszych startów pokazał, że potrafi dobrze grać i ma szansę szybko wrócić do czołówki, a ze swoim doświadczeniem będzie dużym wzmocnieniem kadry. Ta trójka singlistów tworzy naprawdę fajną i solidną drużynę – dodał.

Dwudniowa rywalizacja w Taszkiencie będzie się toczyć na twardym korcie o nawierzchni typu Rebound Ace Synpave w hali Humo Arena. W piątek o godz. 14.00 (10.00 czasu polskiego) rozpocznie się pierwszy z dwóch meczów singlowych, po nim drugi.

W sobotę o godz. 13.00 (9.00 w Polsce) na kort wyjdą deble, a po nich zaplanowane są mecze w grze pojedynczej. Stawką tego spotkania jest awans do Grupy Światowej I stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity rywalizującej o Puchar Davisa.