Za nami kolejny z etapów tegorocznego Rajdu Dakar. Na niezwykle wymagających trasach równą formę prezentuje Konrad Dąbrowski, który zajął dziś 21 miejsce.

Stabilne tempo Dąbrowskiego

Konrad Dąbrowski przyzwyczaił kibiców do tego, że nigdy się nie poddaje. Podobnie jest podczas Rajdu Dakar 2024. Zawodnik Duust Rally Team konsekwentnie odrabia straty poniesione po awarii motocykla na jednym z wcześniejszych odcinków i notuje miejsca w okolicach drugiej dziesiątki. Na 8 etapie reprezentant Polski również otarł się o taki wynik. Na trasie z Al Dawadimi do Haili Dąbrowski uzyskał 21 wynik. Do dzisiejszego zwycięzcy Kevina Benavidesa (Argentyna) stracił 17 minut i 49 sekund. W klasyfikacji generalnej Polak awansował na 27 lokatę. Podkreślić należy fakt, że od kilku dni jadący KTM-em zawodnik zmaga się z chorobą, a mimo to osiąga wartościowe rezultaty.

Drugi z polskich motocyklistów, debiutujący w tym roku Bartłomiej Tabin był dziś 57 (+1h 20′ 04″). W ogólnym zestawieniu zajmuje 56 miejsce. Prowadzenie w rajdzie utrzymał Ricky Brabec (Stany Zjednoczone). Jednak walka o zwycięstwo zapowiada się pasjonująco do samego końca. Amerykanin nad drugim Rossem Branchem z Bostwany ma zaledwie 42 sekundy przewagi.

Ból i cierpienie w klasie Ultimate

W stawce królewskiej klasy Ultimate wciąż pozostają dwie polskie załogi. Obie jednak nie nawiązują walki z najlepszymi. Na ósmym etapie lepiej spisali się Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, którzy ukończyli go na 21 lokacie. Nie możemy jednak zapominać, że olsztyński kierowca nie jest w pełni fizycznych sił. Od zderzenia z głazem podczas drugiego etapu Polakowi towarzyszy ból, który utrudnia osiąganie dobrych rezultatów. Mimo tego załoga X-Raid Mini JCW Team nie odpuszcza i walczy każdego dnia by dotrzeć na metę tegorocznego Dakaru. Magdalena Zając i Jacek Czachor zajęli dziś 50 miejsce. W ogólnej klasyfikacji oba nasze duety znajdują się pod koniec zestawienia. Zając i Czachor są 51, zaś Hołowczyc i Kurzeja 53. Poniedziałkowy odcinek specjalny wygrali Szwedzi Mattias Ekstrom i Emil Berkvist, zaś liderami rajdu są Hiszpanie Carlos Sainz i Lucas Cruz.

Jadący w klasie SSV i debiutujący w najtrudniejszym rajdzie świata Grzegorzowie Brochocki i Komar zajęli dziś 20 miejsce. Załoga Overlimit w klasyfikacji generalnej znajduje się na 25 lokacie.