Maher Ben Hlima zajął 22. miejsce w zawodach rozgrywanych w hiszpańskiej La Corunii. Co więcej, Polak uzyskał czas 1:20.06, czym zapewnił sobie minimum olimpijskie w chodzie na 20 kilometrów.

Pochodzący z Tunezji reprezentant Polski z bardzo dobrej strony pokazał się w zawodach w hiszpańskiej La Corunii, gdzie można było zgarnąć przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Maher Ben Hlima do mety dotarł jako 22., lecz jego czas – 1:20.06 był wystarczający, aby jako pierwszy zawodnik z naszego kraju wywalczyć minimum olimpijskie w chodzie na 20 kilometrów. Co ciekawe, Maher idealnie zmieścił się w czasie, bowiem, gdyby dobiegł do mety pięć sekund później, to nie mógłby się cieszyć z przepustki na IO. Biało-Czerwony tym samym ma prawo wystąpić na zbliżających się wielkimi krokami Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Czas 1:20.06 jest drugim wynikiem w polskich tabelach wszech czasów. Najlepszy pod tym względem jest Robert Korzeniowski (1.18,22) – legenda tej dyscypliny.

Triumfował Japończyk Toshikazu Yamanishi (1:17.47). Na podium stanęli też Hiszpan Alvaro Martin (1:17.49) i Brazylijczyk Caio Bonfim (1:17.52).