Za nami piłkarska sobota w zagranicznych ligach. Kolejne trafienie zanotował Robert Lewandowski, a kilku reprezentantów Polski cieszyło się ze zdobytych asyst.

LaLiga

Robert Lewandowski zanotował 17. trafienie ligowe w tym sezonie. Kapitan reprezentacji Polski pewnie wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie pierwszej połowy w meczu przeciwko Gironie. Mimo to FC Barcelona przegrała to spotkanie 2:4.

Bundesliga – kobiety

Kolejne ligowe trafienie zdobyła dziś również Nikola Karczewska (Bayer Leverkusen). Polka strzeliła honorową bramkę w przegranym starciu z Bayernem Monachium, ustalając wynik na 1:2. To dziewiąta ligowa bramka polskiej napastniczki w tym sezonie.

Bundesliga

Premierową asystę w tym sezonie Bundesligi zdobył dziś Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg). Polak pojawił się na murawie w 65. minucie spotkania z Darmstadt, a w doliczonym czasie gry posłał kluczowe podanie do Vaclava Cerny’ego, który ustalił wynik na 3:0.

2. Bundesliga

Asystę na zapleczu Bundesligi zanotował dziś z kolei Damian Michalski (Greuther Furth). 25-latek na murawie podczas spotkania z Braunschweig pojawił się już w 6. minucie, a kluczowe podanie do Armindo Sieba posłał na kwadrans przed końcem gry. W meczu padł remis 3:3. Dla Polaka to pierwsza ligowa asysta w tym sezonie. Dobrą formę podtrzymuje również Tymoteusz Puchacz (FC Kaiserslautern). Reprezentant Polski dopisał na swoje konto już dziewiątą asystę na zapleczu Bundesligi w tym sezonie, tym razem w meczu przeciwko Magdeburgowi. Zespół Polaka zwyciężył 4:1 i opuścił strefę spadkową.