Niestety nasz najlepszy duet – Michał Bryl/Bartosz Łosiak niespodziewanie szybko zakończył swój udział w turnieju Elite 16 w Brasilii. Polacy w barażu ulegli po tie-breaku amerykańskiemu duetowi Evans/Budinger.

Bryl/Łosiak – Evans/Budinger (USA) 1:2 
(23:21, 15:21, 7:15)

Po wczorajszych rozstrzygnięciach grupowych dzisiaj Biało-Czerwoni fazę pucharową rozpoczęli od meczu barażowego i starcia z Amerykanami Evans/Budinger. Spotkanie lepiej zaczęli reprezentanci USA, którzy wygrali pierwsze 5 akcji tego meczu (5:0). Polacy jednak w porę się ocknęli i zaczęli konsekwentnie odrabiać straty. Nasi siatkarze plażowi najpierw zniwelowali straty do zaledwie jednego punktu, a następnie dzięki serii 5 “oczek” zdobytych z rzędu wyszli na prowadzenie 16:12. Rywale nie zamierzali się poddawać i po kilku breakach złapali kontakt z naszym duetem. Po kolejnej dobrej akcji Amerykanów mieliśmy już remis 20:20, zatem o zwycięstwie w pierwszej partii musiała zadecydować gra na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali Polacy wygrywając 23:21.

Początek drugiej odsłony meczu był bardzo zacięty, gdzie żadna ze stron nie była w stanie zyskać wyraźnej przewagi nad rywalami. Dopiero Evans/Budinger po serii punktowej przy własnej zagrywce wyszli na prowadzenie 13:9. W kolejnych akcjach Bryl/Łosiak mieli problemy z ustabilizowaniem swojej gry, przez co przewaga Amerykanów tylko rosła. Finalnie drugi set zakończył się zwycięstwem rywali Polaków 21:16, tym samym doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca część meczu nie zaczęła się po myśli Biało-Czerwonych, którzy już na samym początku przegrywali 1:4. Niestety z każdą kolejną akcją przewaga świetnie dysponowanych Evansa/Budingera tylko rosła (9:4, 12:6). Polacy nie byli już w stanie odpowiedzieć na bardzo dobrą grę Amerykanów ostatecznie przegrywając tie-breaka 7:15. Tym samym Michał Bryl i Bartosz Łosiak odpadli z turnieju Elite 16 w Brasilii zajmując finalnie 9. lokatę.