Kamil Majchrzak wraca do rywalizacji po 13 miesiącach przerwy spowodowanej dyskwalifikacją. Jego nazwisko znów pojawi się w rankingu ATP, w którym rok temu był w czołowej setce. Po przejściu eliminacji w turnieju ITF M15 w Monastyrze tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego w pierwszej rundzie pokonał błyskawicznie 6:0, 6:0 Japończyka Geni Inoue (1972. ATP).

Organizacja ITF poinformowała pod koniec 2022 roku, że polski tenisista miał zażywać doping. Długie śledztwo w jego sprawie wykazało, że Polak nie przyjął niedozwolonych środków intencjonalnie, w związku z czym jego zawieszenie nie potrwało tak długo, jak mogło się początkowo wydawać. Pod koniec grudnia 2023 roku Majchrzak mógł wrócić do występu w turniejach.

Miejscem jego powrotu są korty twarde w tunezyjskim Monastyrze. Polak bierze udział w turnieju ITF M15, dzięki dzikiej karcie, którą otrzymał do eliminacji. W nich zwyciężał z Philipem Hjorthem, Ibrahimem Snoussim, Dimitrisem Sakellaridisem.

27-latek rozprawił się w głównej drabince z Geni Inouą w 50 minut i w drugiej rundzie zagra z Brytyjczykiem Oliverem Tarvetem, który na tym obiekcie zdobył swoje dwa zawodowe tytuły. Pierwszy na przełomie czerwca i lipca 2023 r., a drugi w zeszłym tygodniu. Dzięki zwycięstwu w głównym turnieju Polak zgarnął jeden punkt.