Reprezentacja Polski w amp futbolu pokonała 1:0 Anglię w meczu o 3. miejsce na mistrzostwach Europy! Oznacza to, że Biało-Czerwoni po raz 3. rzędu ukończą europejski czempionat na podium!

We wczorajszym półfinale turnieju reprezentacja Polski niestety przegrała 1:5 z Turcją. Z kolei Anglicy pomimo prowadzenia ulegli 1:2 Hiszpanom. W sobotę Polacy stanęli przed szansą na zdobycie brązowego medalu mistrzostw Europy po raz trzeci z rzędu po Turcji w 2017 roku oraz w Polsce (w Krakowie) w 2021.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla naszego zespołu, bo już w 5. minucie Bartosz Łastowski zdobył bramkę dającą prowadzenie. Zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała przejął piłkę przed własną bramką i po rajdzie przez całe boisko uderzył piłkę tuż przy słupku bramki rywali po czym mógł się cieszyć z gola.

Rywale atakowali szukali bramki wyrównującej, ale między słupkami dobrze spisywał się Łukasz Miśkiewicz. Z czasem ich ataki były coraz groźniejsze, lecz polska obrona je odpierała skutecznie. Ostatecznie nie zobaczyliśmy już więcej goli, a Polacy mogli cieszyć się z jednobramkowego zwycięstwa na wagę medalu!

Brązowi medaliści mistrzostw Europy:
Maciej Materac, Rafał Bieńkowski, Adrian Bąk, Krzysztof Wrona, Kamil Rosiek, Kamil Grygiel, Bartosz Łastowski, Igor Woźniak, Łukasz Mazurowski, Dominik Abramczyk, Jakub Kożuch, Marcin Oleksy, Mateusz Warakomski, Łukasz Miśkiewicz, Krystian Kapłon.