Polskie rugbystki udanie rozpoczęły Mistrzostwa Europy, które są rozgrywane w Makarskiej (Chorwacja). Po dwóch zwycięstwach jutro zagrają o pierwsze miejsce w grupie. 

W pierwszym turnieju Mistrzostw Europy Polki trafiły do grupy z Włoszkami, Portugalkami oraz Brytyjkami. Dziś odbyły się dwa pierwsze mecze, w obu zdecydowanie lepsze były nasze reprezentantki. Spotkanie z Włoszkami od samego początku ułożyło się pod dyktando Biało-Czerwonych. Nasze dziewczyny do przerwy prowadziły 19:5 po przyłożeniach Ilony Zaishliuk, Oliwii Strugińskiej oraz Katarzyny Paszczyk. W drugiej połowie punkty dołożyły: Natalia Pamięta, Julia Druzgała i Małgorzata Kołdej. Ostateczny wynik brzmiał: 38:10 dla Polski. W drugim meczu Polkom przyszło się mierzyć z Portugalkami. Biało-Czerwone tym razem rozpoczęły mecz od straty punktów. Po trzech minutach było już 12:0 dla rywalek. Na szczęście nasze zawodniczki wrzuciły wyższy bieg i za sprawą Ilony Zaishliuk, Julii Druzgały oraz Katarzyny Paszczyk wyszły na prowadzenie 17:12. Druga część gry to już dominacja Polski. Przyłożenia zdobyły Anna Klichowska, Natalia Pamięta i Sylwia Witkowska, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem 36:17.

Jutro nasza kadra zmierzy się z Wielką Brytanią, a stawką będzie pierwsze miejsce w grupie. Brytyjki wygrały dziś 22:15 z Włoszkami oraz 31:10 z Portugalkami. Po ostatnim meczu grupowym odbędą się ćwierćfinały.