Piotr Kantor i Jakub Zdybek odpadli z turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Ostrawie. Polacy swoją przygodę zakończyli już na fazie grupowej, w której przegrali wszystkie trzy spotkania.

Pierwszymi rywalami naszych siatkarzy byli Niemcy Nils Ehlers i Clemens Wickler. Nasi sąsiedzi z zachodniej granicy nie dali szans Kantorowi i Zdybkowi wygrywając dwa sety do 14.

W drugim spotkaniu na Polaków czekali Amerykanie Miles Partain i Andy Benesh, którzy postawili jeszcze cięższe warunki niż Niemcy. Nasi reprezentanci rozpoczęli mecz od trzypunktowego prowadzenia, ale niestety na tym się skończyło. Rywale szybko odrobili stratę i zyskali przewagę nad naszą parą. Wygrali pierwszą partię do 14, a w drugiej zdetronizowali Polaków oddając im tylko 10 punktów.

Najwięcej nasi zawodnicy ugrali w ostatnim spotkaniu przeciwko Szwedom Davidowi Ahmanowi i Jonatanowi Hellvigowi. Co prawda pierwszego seta Kantor i Zdybek przegrali do 11. Jednak w drugiej partii powalczyli z przeciwnikami i po wyrównanej grze przegrali seta 19:21.

Polacy przegrywając trzy spotkania zajęli ostatnie miejsce w grupie i nie awansowali do kolejnej fazy zawodów.