Biało-czerwone wygrały swoją grupę podczas Mistrzostw Europy do lat 18, dzięki czemu awansowały do półfinału turnieju. Polki, w grupie, w 7 spotkaniach, sześciokrotnie były lepsze od swoich rywalek, przegrały tylko raz z reprezentacją Bułgarii. Ich rywalkami w meczu o finał była drużyna Belgii, która zajęła 2 miejsce w grupie A, przegrywając tylko w starciu z Włochami.
I set

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla reprezentacji Belgii. Rywalki szybko objęły dwupunktowe prowadzenie, które następnie kontrolowały. Polki, były blisko wyrównania, kiedy to doprowadziły do wyniku 4:5. Niestety, od tego momentu zdecydowanie lepiej szło naszym rywalkom. Belgijki zdobywały punkty seriami, przez co bardzo szybko odskoczyły naszym reprezentantkom. W pewnym momencie Belgia prowadziła już 7:17, następnie Polkom udało się zniwelować do stratę i przegrywały 12:18. Niestety, później Belgia zdobyła kolejne 4 punkty z rzędu i pewnie zmierzała po zwycięstwo w pierwszej partii. Polki przegrały pierwszą partię 14:25.

II set

Druga partia miała wymarzony początek dla Polek. Biało-czerwone prowadziły po początkowej fazie seta 6:1. Następnie utrzymywały, a nawet momentami powiększały przewagę nad Belgią. Problemy rozpoczęły się przy wyniku 14:7 dla Polski, wtedy to Belgia zdobyła 4 punkty z rzędu i dosyć wyraźnie zniwelowała przewagę Polek. Reprezentantkom Polski udawało się jednak utrzymywać prowadzenie nad rywalkami. Belgijki były bliskie wyrównania, kiedy to doprowadziły do wyniku 19:18 dla Polski. Biało-czerwonym udało się zdobyć 3 punkty z rzędu i prowadzić już 22:18. Niestety, chwilę później wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Rywalki odrobiły straty i doprowadziły do remisu po 23. Na całe szczęście, reprezentacja Polski wyszła zwycięsko z tej sytuacji i wygrała drugą partię 25:23.

III set

Trzecia odsłona półfinałowego starcia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Żadna z reprezentacji nie była w stanie wypracować sobie większej niż 2 punktowa przewaga. Najpierw Belgijki prowadziły 7:5, a następnie Polki wyszły na prowadzenie 9:7. Od tego momentu, rozpoczęły się niestety problemy polskiej kadry. Reprezentacja Belgii, po chwili prowadziła już 11:9, a następnie skrupulatnie powiększała swoją przewagę. Od stanu 12:11 dla Belgii, rywalki zdobyły 7 z 10 kolejnych punktów i prowadziły 19:14. Tej przewagi rywalki Polek już nie straciły i wygrały seta 25:19.

IV set

Czwarty set był lepszy w wykonaniu reprezentacji Belgii, która prowadziła grę i szybko wyszła na prowadzenie 6:3, a następnie 8:4. Polki zdołały doprowadzić do wyrównania (9:9), a następnie wyszły na prowadzenie (17:13). Niestety, były to ostatnie pozytywne akcenty w wykonaniu polskiej drużyny w tym meczu. Belgijkom udało się wyrównać stan rywalizacji, a następnie wyjść na prowadzenie. Polki dogoniły rywalki w ostatniej chwili i doprowadziły do remisu 23:23. Niestety, końcówka seta należała do naszych rywalek, które zwyciężyły seta 26:24, i to reprezentacja Belgii powalczy o złoto Mistrzostw Europy do lat 18.

Biało-czerwonym pozostaje walka o brązowy medal tych zawodów. W starciu o trzecie miejsce rywalem Polski będzie reprezentacja Włoch.

Polska – Belgia 1:3 (14:25, 25:23, 19:25, 24:26)