Polscy siatkarze od lat przyzwyczajają swoich kibiców do świetnej postawy na każdym poziomie rozgrywkowym. Nie inaczej było w weekend, kiedy to kadra U20 zagrała w Mistrzostwach Europy Wschodniej Mężczyzn. Biało-Czerwoni zaprezentowali się znakomicie i wygrali cały turniej.

Polska 3:0 Łotwa

Turniej EEVZA U20 odbywał się w tym roku w Gorzowie Wielkopolskim, a jego stawką był awans do Mistrzostw Europy U20. Polacy przed własną publicznością w meczu otwarcia mierzyli się z Łotyszami. Spotkanie to, mimo fragmentów dobrej gry ze strony rywali było w pełni kontrolowane przez naszych siatkarzy. Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:0 (25:14, 25:19, 25:19).

Polska 3:1 Ukraina

Druga turniejowa potyczka to spotkanie z Ukrainą. Rywale zza wschodniej granicy byli stawiani obok Polaków w roli faworytów do końcowego triumfu. Dwa pierwsze sety pewnie wygrali Polacy (25:19, 25:15). Jednak prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. W trzeciej odsłonie obie ekipy wznosiły się na wyżyny swoich umiejętności, co doprowadziło do pasjonującej końcówki. Szalę na swoją korzyść przechyli Ukraińcy, którzy zwyciężyli 29:27 i pozostali w meczu. Podopieczni Sebastiana Pawlika nie pozwolili przeciwnikom ugrać już nic więcej. O losach czwartej partii również zadecydowała zacięta końcówka. Lepsi okazali się Biało-Czerwoni. Zwycięstwo 25:23 i wygrana w całym spotkaniu 3:1 sprawiła, że reprezentanci Polski zachowali czyste konto.

Polska 3:0 Estonia

W przedostatnim dniu zmagań rywalem dla naszych siatkarzy była Estonia. W przedmeczowych przewidywaniach to nasza reprezentacja była uznawana za faworyta. Polscy siatkarze udowodnili swoją wyższość na boisku. Mecz rozpoczął się pewnym zwycięstwem 25:19, lecz pełną dominację było widać w secie drugim. Wtedy to Biało-Czerwoni nie pozwolili rywalom dość do głosu i zwyciężyli 25:6! W trzeciej odsłonie również nie zabrakło koncentracji i nasz zespół postawił kropkę nad i wygrywając 25:15. Było to już trzecie zwycięstwo.

Polska 3:0 Azerbejdżan

Na zakończenie zawodów w Gorzowie Wielkopolskim Biało-Czerwoni podejmowali Azerbejdżan. Spotkanie to nie miało większej historii. Od początku do końca przeważali Polacy, którzy szybko uporali się z rywalami, pokonując ich do 10, do 11 i ponownie do 11. Cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach i tylko jeden oddany set sprawiły, że Polacy zostali Mistrzami Europy Wschodniej U20. Jednocześnie wywalczyli awans na Mistrzostwa Europy U20.