Polki mają za sobą trzecie spotkanie podczas trwających w Serbii siatkarskich Mistrzostw Europy U17. Po porażce z Włoszkami i zwycięstwie nad Holenderkami, Biało-Czerwone musiały tym razem uznać wyższość Chorwatek.

Spotkanie świetnie rozpoczęły Polki, prowadząc 5:1. Niestety później zaczęły popełniać błędy, co skutkowało odrobieniem strat przez rywalki, które doprowadziły do wyrównania (9:9). Po kilku minutach ponownie przewagę zaczęły zyskiwać Biało-Czerwone, jednak znowu nie udało się jej utrzymać. Końcówka seta należała już w całości do Chorwatek, które wygrały go 25:23.

Początek drugiej partii ponownie należał do Polek, które tym razem prowadziły nawet 7:1. Jednak rywalki starały się odrabiać straty, w czym pomagały im niestety również błędy popełniane przez Biało-Czerwone. Gra przez pewien czas była wyrównana, natomiast w  końcówce inicjatywę ponownie przejęły Chorwatki i to one wygrały 25:21 i były bliżej zwycięstwa w całym spotkaniu.

Trzecia partia po raz kolejny rozpoczęła się lepiej dla naszych siatkarek (6:0). Polki niestety nie potrafiły utrzymać zbudowanej przewagi i niedługo później prowadziły już tylko trzema punktami, a następnie nawet jednym (13:12). Na szczęście Biało-Czerwone zaczęły wracać do dobrej gry i “odskoczyły” rywalkom. W końcówce Chorwatki próbowały jeszcze odrobić straty, ale nie udało im się to. Polki wygrały tę odsłonę 25:22.

Uskrzydlone poprzednią partią Polki, świetnie weszły w czwartego seta. Nie trwało to jednak długo, bowiem rywalki odrobiły straty i szybko doprowadziły do wyrównania. Następnie gra była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi punktowej. Biało-Czerwone m.in po świetnych atakach Ornoch zdominowały końcówkę seta i wyszły z niego zwycięsko 25:22.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był po raz kolejny tie-break, w którym walka była niezwykle zacięta. Niestety błędy w końcówce przyczyniły się do zwycięstwa Chorwatek 15:13 i 3:2 w całym spotkaniu.

Mistrzostwa Europy U17: Polska – Chorwacja 2:3 (23:25, 21:25, 25:22, 25:22, 13:15)

Skład reprezentacji Polski: Natasza Ornoch, Wiktoria Szewczyk, Weronika Janusz, Zofia Pinderska, Zuzanna Kicman, Anna Dorywalska, Oliwia Ziółkowska (libero) oraz Gabriela Robińska, Barbara Grejman, Hanna Redzimska, Martyna Bulzacka, Maja Koput