Za polską parą w składzie: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz kolejny w tym sezonie turniej. Tym razem Biało-Czerwone rywalizowały w Beach Pro Tour Challenge w Xiamen (Chiny), gdzie dotarły do 1/8.

Słodko-gorzka sobota

Polki o awans do 1/8 finału musiały walczyć w barażu. W tym pojedynku rozgrywanym w nocy polskiego czasu zmierzyły się z parą Stefanie Fejes i Jana Milutinovic. Nasze reprezentantki stoczyły z Australijkami niezwykle zacięty bój na pełnym dystansie. Partię otwarcia wygrały Wachowicz i Gruszczyńska (21:17). W drugim secie rywalki ustrzegły się błędów własnych, wzmocniły zagrywkę i po emocjonującej końcówce zwyciężyły 23:21, a w całym spotkaniu doprowadziły do wyrównania. O losach awansu musiał zdecydować tie-break. Trzeciego seta lepiej rozpoczęły Fejes i Milutinovic (2:0), jednak z biegiem czasu inicjatywę przejmowały Biało-Czerwone. Jagoda i Aleksandra szybko wyrównały wynik (3:3), by w dalszej części tej odsłony odskoczyć przeciwniczkom na kilka punktów. Ostatecznie Polki wygrały w tie-breaku 15:12, a w całym spotkaniu 2:1 i awansowały do 1/8 finału.

W spotkaniu kolejnej rundy na polski duet czekały Sandra Ittlinger i Karla Borger. Niestety to spotkanie nie ułożyło się po myśli Biało-Czerwonych. Podopieczne Andrei Raffaelliego (Włochy) chciałyby zapomnieć zwłaszcza o pierwszym secie, w którym nie miały zbyt wiele do powiedzenia i uległy wysoko 10:21. Druga partia wyglądała nieco lepiej. Reprezentantki Polski walczyły ambitnie, jednak przez cały czas znów to Niemki kontrolowały przebieg wydarzeń. Nie pozwoliły zbliżyć się naszym siatkarkom i zwyciężyły 21:18, zaś w całym spotkaniu 2:0. Tym samym Gruszczyńska i Wachowicz zakończyły zmagania w Chinach na 9 miejscu.