Zwycięska passa Igi Świątek w Madrycie wciąż trwa! Liderka rankingu światowego pokonała 6:1, 6:1 Rumunkę Soranie Cirstei i awansowała do 1/8 finału turnieju w stolicy Hiszpanii!

W pierwszej rundzie WTA 1000 w Madrycie Iga otrzymała wolny los. W kolejnej w niewiele ponad godzinę pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. Także w starciu z reprezentantką Rumunii to Polka zdawała się być wyraźną faworytką; wszystkie trzy dotychczasowe starcia zakończyły się wygraną Świątek.

Pierwszy set zaczął się zdecydowanie lepiej dla Igi, która szybko odskoczyła rywalce. Przy stanie 5:0 Rumunka zdobyła pierwszego gema, ale chwilę później liderka światowego rankingu wyszła na prowadzenie (6:1).

Początek drugiej partii mógł dać Cirstei nadzieję na zmianę losów spotkania. Przy stanie 2:1 dla Świątek było blisko remisu, ale tenisistka z Rumunii została przełamana (3:1). Wtedy Iga wróciła do poziomu gry z pierwszego seta, a jej rywalka nie miała szans na odrobienie strat. W efekcie set skońćzył się również wynikiem 6:1, a Raszynianka pewnie awansowała do kolejnej rundy.

Iga Świątek (Polska, 1) – Sorana Cirstea (Rumunia, 27) 2:0 (6:1, 6:1)