Mistrzynie Europy do lat 20 Małgorzata Ciężkowska/Urszula Łunio ponownie powalczą o medale! Polki po zwycięstwie nad Hiszpankami awansowały do półfinału ale tym razem w kategorii do lat 22. Natomiast nasz jedyny męski duet Szymon Beta/Filip Lejawa swój udział zakończył na 1/8 finału.

Od czwartku w tureckiej miejscowości Yalova odbywają się Mistrzostwa Europy do lat 22 z udziałem dwóch polskich par: Małgorzata Ciężkowska/Urszula Łunio oraz Szymon Beta/Filip Lejawa.

Awans Ciężkowskiej/Łunio do półfinału!

Polki w świetnym stylu rozpoczęły zmagania w Turcji. W pierwszym meczu bez większych problemów ograły parę z Rumunii Hododi/Miu 2-0 (21:11, 21:17). Następnie Biało-Czerwone nie dały szans zawodniczkom ze Szkocji Gillies/Wylie wygrywając z nimi w dwóch setach do 9 i 10. Z kolei w meczu o pierwsze miejsce w grupie Ciężkowska/Łunio pokonały Szwajcarki Niederhauser/Kernen 2-0 (21:17,21:17). Dzięki temu Polki zajęły pierwsze miejsce w grupie H i bezpośrednio awansowały do 1/8 finału.

W rundzie najlepszej 16 tego turnieju Polki trafiły na duet z Niemiec Beutel/Uhl. Niemki w pierwszej partii postawiły twarde warunki naszym reprezentantkom i dopiero po grze na przewagi Polki wygrały 23:21. W drugim secie nasze zawodniczki zagrały wyraźnie lepiej zwyciężając 21:17.

W ćwierćfinale na nasze Mistrzynie Europy do lat 20 sprzed roku czekały Hiszpanki Carro/Serrano. Podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu rywalki przeciwstawiły się naszym siatkarkom i o zwycięstwie w pierwszej partii musiała zadecydować gra na przewagi. Więcej spokoju w decydujących akcjach zachowały Ciężkowska/Łunio, które wygrały 24:22.  Na szczęście w drugiej odsłonie meczu Polki pokazały moc wygrywając zdecydowanie pewniej 21:15. Tym samym Biało-Czerwone zapewniły sobie awans do jutrzejszego półfinału, w którym zagrają z Mistrzyniami Świata do lat 19 sprzed dwóch lat- Ukrainkami Serdiuk/Romaniuk.

Lejawa/Beta kończą Mistrzostwa na 9 miejscu

Nasz jedyny męski duet Szymon Beta/Filip Lejawa również bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Turcji. Polacy w pierwszym meczu niespodziewanie ograli po tie-breaku (16:21, 21:17, 15:8) Szwajcarów Friedli/Fluckiger. Następnie Biało-Czerwoni bez najmniejszych problemów ograli 2:0 (21:12, 21:19) Szkotów Paterson/Ramsay. Niestety ale w ostatnim w meczu grypowym Lejawa/Beta musieli uznać wyższość niemieckiej pary Lorenz/Rietschel. Polacy ulegli w dwóch setach przegrywając dwukrotnie do 19.

Nasi młodzi siatkarze plażowi z racji, że w grupie zajęli 2 miejsce fazę pucharową musieli zacząć od baraży. W nich Biało-Czerwoni trafili na Duńczyków Madsen/Krogh. Na szczęście Szymon Beta/Filip Lejawa w zaledwie 31 minut rozprawili się z rywalami wygrywając 2-0 (21:11, 21:15).

Natomiast w 1/8 finału Polacy trafili na starych znajomych czyli Austriaków Hammarber/Berger, z którymi przegrali w półfinale ubiegłorocznych Mistrzostw Europy do lat 20. Biało-Czerwoni dzielnie walczyli stawiając się faworyzowanym rywalom ale podobnie jak rok temu przegrali po tie-breaku (16:21, 21:16, 11:15).