W drugim dniu Pucharu Świata w kajakarstwie górskim odbyła się rywalizacja w konkurencji C1, która rozstrzygnęła kto pojedzie na Igrzyska Olimpijskie. W Paryżu w kanadyjkach będą nas reprezentować Grzegorz Hedwig i Klaudia Zwolińska.

Sobotę w Pradze rozpoczęły eliminacje pań w C1. Nasza najlepsza zawodniczka, Klaudia Zwolińska zajęła 15 miejsce, a więc nie awansowała do finału. Zabrakło sporo, bo ponad dwóch sekund. Aleksandra Stach niestety minęła jedną z bramek, przez co zajęła odległą, 42 pozycję. Zwolińska będzie nas reprezentować w Paryżu zarówno w konkurencji K1, jak i C1.

Do końca toczyła się walka o wyjazd na igrzyska w kanadyjce mężczyzn. Dziś nieco wyżej w eliminacjach był Grzegorz Hedwig i to on dołączy do Zwolińskiej oraz Polaczyka. 35-latek w Pradze zajął 23 miejsce, natomiast Kacper Sztuba był 27.

Na koniec dnia odbyła się próba czasowa w kayak crossie. 15 miejsce zajął Michał Pasiut, 23 był Jakub Brzeziński, 26 Mikołaj Mastalski, natomiast na 37 lokacie uplasowała się Dominika Brzeska. Cała czwórka powalczy jutro o kwalifikację olimpijską. Do zdobycia będą po trzy przepustki na kraj, zarówno wśród pań, jak i panów.