Piotr Kantor i Jakub Zdybek mają za sobą bardzo dobrą końcówkę sezonu. Druga najlepsza para w naszym kraju wywalczyła srebrne medale podczas challengera w Chiang Mai! Polacy przegrali w wielkim finale z reprezentacją Holandii.

Nasz duet dzisiaj w nocy pokonał w półfinale reprezentantów Australii Marka Nicolaidisa i Izaca Carrachera. Polacy pokonali zawodników z Australii 2:1 (23:25, 21:19, 15:13). Spotkanie było bardzo wyrównane i w każdym secie końcówka decydowała o losach partii. Na szczęście więcej spokoju zachowywali nasi zawodnicy i awansowali do wielkiego finału turnieju w Tajlandii.

Podczas finału Kantor i Zdybek mierzyli się z Holendrami Matthew Immersem i Stevenem van de Velde. Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęło się dla Holendrów, którzy wyszli na prowadzenie 10:6. Rywale przez cały set kontrolowali sytuację, prowadząc w połowie partii 17:13. Końcówka seta nic nie zmieniła i zawodnicy z Niderlandów wygrali pierwszą partię finału 21:16.

Początek drugiego seta był zdecydowanie bardziej wyrównany (6:6). Rywale Polaków odjechali w środkowej części seta, wykorzystując błędy naszych zawodników. Holendrzy wyszli na prowadzenie 14:8, przejmując kontrolę nad tym setem i całym spotkaniem. W końcówce zrywu Kantora i Zdybka nie było, więc rywale dociągnęli swoje zwycięstwo do końca wygrywając seta 21:13, a całe spotkanie 2:0 na swoją korzyść.

Dla Kantora i Zdybka to był pierwszy medal podczas ich wspólnej kariery. Teraz nasz duet pojedzie na zawody Elite 16, a w przyszłym sezonie będzie walczyć o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Paryżu.