W najlepszy możliwy sposób rozpoczął się dla Polaków Beach Nations Cup w piłce siatkowej odbywający się w Balikesir (Turcja). Biało-Czerwoni w pierwszym meczu zwyciężyli ze Słowakami.

Szybka wygrana Lejawy i Rudola i zwycięstwo po walce Kantora i Zdybka

Tegoroczna edycja Beach Nations Cup stanowi jednocześnie przystanek w kwalifikacjach olimpijskich. Polacy w ramach grupy D rozegrali dziś mecz ze Słowakami i pewnie wygrali 2:0. W ramach tego pojedynku rozegrane zostały dwa spotkania. W pierwszym z nich Maciej Rudol i Filip Lejawa podejmowali parę Jany/Jancok. Nasi reprezentanci od początku do końca dominowali na boisku i wysoko wygrali oba sety. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 21:12, zaś druga 21:13, co oznaczało prowadzenie polskiej ekipy 1:0 w całym meczu z sąsiadami z południa.

Nieco więcej emocji przyniósł pojedynek Piotra Kantora i Jakuba Zdybka z duetem Nemec/Petruf. Biało-Czerwoni zaliczyli falstart i ulegli rywalom w pierwszym secie 16:21. Jednak z biegiem czasu przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W drugiej pokazali siłę i zwyciężyli wysoko 21:13, by w tie-breaku wygrać 15:9 i zapisać drugie zwycięstwo na koncie polskiego teamu.

Polska 2:0 Słowacja

Kolejne spotkania Biało-Czerwoni rozegrają już w sobotę 18.05 o godz. 15:30 i 16:30. W momencie publikowania artykułu nie znamy jeszcze rywali polskich par.