Kamil Semeniuk widocznie przyczynił się do zwycięstwa Sir Safety Susa Vin Perugia nad Piacenzą. Grały również we Włoszech reprezentantki Polski.

Zespół Polaka w 6 kolejce SuperLega przegrywał już 0:2 z Piacenzą, ale Perugia kolejny raz odwróciła losy spotkania (jak w superpucharze Włoch). Kamil Semeniuk znowu fantastycznie zastąpił Wilfredo Leona i stał się prawdziwym liderem drużyny prowadzonej przez Angelo Lorenzettiego.

Kamil Semeniuk w spotkaniu zdobył 19 punktów w tym 2 asy serwisowe i jeden blok. Nasz zawodnik zanotował 50% skuteczności w ataku i miał najwięcej obron w zespole. Statystyki od MFS – (3) Facebook

Nasz zawodnik został również MVP spotkania. Kilka dni wcześniej w spotkaniu z Primą Taranto Semeniuk zdobył 14 punktów, notując wysoką, 71% skuteczność w ataku.

Malwina Smarzek zdobyła 25 punktów dla Trasportipesanti Casalmaggiore ale jej zespół przegrał 2:3 z Roma Volley Club. Atakująca reprezentacji Polski zdobyła 22 punkty w ataku i dodatkowo 3 na zagrywce. Podczas “Polskiego” meczu we Włoszech Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz pokonało 3:0 na wyjeździe Volley Bergamo Olivii Różański. Kapitan reprezentacji Polski zdobyła 2 punkty (po jednym w ataku i bloku), punkcik dla gospodyń zdobyła również przyjmująca naszej reprezentacji Olivia Różański.